Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Audi TT 8n - duszenie, kopcenie, wysokie spalanie

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #6
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ja bym radził poszukać na forum, jest mnóstwo o tym i bardziej rozwinięte są wątki.

    Zależy oczywiście jak szarpie się i jak dusi, ale...

    Szarpanie, duszenie się może być przyczyną brudnego/padniętego przepływomierza, świece, najprawdopodobniej padnięte cewki zapłonowe (ja tak miałem, szarpał się jak porąbany i ledwo przyspieszał, po wymianie było prawie idealnie) (jest na forum jak je sprawdzić).

    Nierówne chodzenie może być spowodowane brudną przepustnicą, przepływomierzem, najczęściej nieszczelnością w układzie (jak Paweł radził) + być może zawory np. PCV. Ale głównie chyba nieszczelności.

    Polecam ten wątek https://www.klubtt.pl/showthread.php...u-ja%C5%82owym

    Być może jeszcze brudne wtryski, nie szkodzi je obczaić (aczkolwiek niech ktoś się tutaj wypowie). Kiedys przeczytałem, że filtr paliwa.

    Być może sondy? Mogą zle pokazywać parametry , więc samochod zacznie wiecej/mniej paliwa dodawać i wtedy byc moze jest nierowna praca? Niech ktos poprawi jesli to bzdury, ale zle dzialajace nie sa dobre dla ogolu. Mi sie troche poprawilo jak wymienilem.

    Przepływkę możesz spróbować wyczyścić specjalnym preparatem do czyszczenia takich czujnikow. Kosztuje +/- 20zł, wiec nie drogie, a byc moze cos sie poprawi.

    Byc moze jeszcze ten czujnik temperatury powietrza przy przepustnicy? On kosztuje mało, a mam wraznie, ze gdzies o tym czytalem. Zawsze mozna go wyczyscic tym samym sprayem co do przeplywomierza.

    Ja bym najpierw cewki sprawdził (nierówne chodzenie, szarpanie, duszenie) i szczelność (!)

    + podłączyć pod komputer żeby sprawdzić czy są jakieś błędy a jak uda z szczelność sprawdzić to zrobić logi. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 14-01-2020 o 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •