Dobra moi drodzy, dziś jest dzień w którym mogę się z wami podzielić wszystkimi rozwiązaniami moich problemów.

1. Prawa szyba nie opuszczała się - mechanizm był padnięty, linki miały luz, ogólnie coś było, tak czy siak w wyniku mojego rozbierania i zyskiwania doświadczenia mechanicznego TTuni sprawiłem, że mechanizm nadawał się jedynie na wymianę . Cóż tu mogę rzec i tak udało mi się trafić na okazję, bo za 90 zł z przesyłką kupiłem mechanizm z silniczkiem i szybą, wiec jedyne co musiałem zrobić to wymienić cały element - no i tutaj nie obyło się bez komplikacji z mojej strony, ale to tam szczegół. Suma summarum mechanizm wymieniony, szybka śmiga i się ładnie domyka przy zamykaniu szyb.

2. Lewa szyba - działała odwrotnie (jak otwierałem szybki z pilota, to prawe sie zamykały, a lewe otwierały i przy zamykaniu odwrotnie), po rozebraniu wszystko było ok, obudowa na lewe drzwi, ale na niej zauważyłem napis "Audi A3 Lift LP" - czyli lewe przednie Audi A3 po Lifcie. No i tutaj miałem zagwozdkę, ponieważ silnik mi działał odwrotnie. Podłączyłem stary silnik z mechanizmu prawych drzwi na krótko i sprawdziłem domykanie szyby - silnik kręcił się w odpowiednim kierunku, a przynajmniej tak mi się wydawało. No więc tak - opcje miałem dwie, albo rozkręcam silniczek i przybiegunowe - zamieniłbym przewody do zamykania i otwierania okna, oraz druga opcja przełożyć bebechy z silnika prawych drzwi do tego od lewych - no niestety konstrukcja - plastiki obudowy silnika z prawych drzwi nie pozwalały nawet na siłę go przykręcić tak żeby był. Doszedłem do wniosku, że najpierw przełożę bebechy, bo i tak muszę rozebrać silniczek do przebiegunowania, a jak będzie krecił tak samo jak ten od A3ki to nic straconego, po prostu zrobię to co miałem zrobić, a jak będzie działało po przełożeniu to będę hepi.
Szczęśliwie dla mnie przełożenie bebeszków wystarczyło. Okazuje się, że silniczek prawy i lewy w TTce jest tak samo sterowany jedyne co je różni to obudowa będąca lustrzanym odbiciem stron.

Na chwilę obecną zostało mi zrobić adaptację szybek, ale to dopiero jak złożę drzwi. Teraz zabieram się za poprowadzenie przewodów głośnikowych na lewą stronę, a następnie będę lepil w plastiku uchwyt na przyciski od sterowania szybkami - mocowanie jest wyłamane i po złożeniu drzwi zapadają się.

Dziękuję wszystkim za udział w temacie, do zamknięcia.
Gdyby ktoś kiedyś potrzebował pomocy przy zdemontowaniu - wymianie mechanizmu sterowania szybą, śmiało piszcie, zawsze pomogę jak mogę .
Nie robiłem filmiku z wymiany, ponieważ jest to dosyć banalne, tylko trzeba wiedzieć od których śrubek zacząć i których nie ruszać - które sam niestety ruszyłem i się sparzyłem na błędzie :d.
Jeśli byłaby taka potrzeba mogę napisać jakiś post w dziale majsterkowania jak to rozebrać krok po kroku i które śruby od centrowania czego służą.
Pozdrowienia drodzy.