Cytat Zamieszczone przez Bikeyyy Zobacz posta
Hej,

Jestem szczęśliwym posiadaczem TT z 99' jakieś 5k km temu wymieniłem olej. Zalany został Motul, wymieniona pompa, czujnik i wyczyszczony smok. Jednak ciągle po przejechaniu różnego dystansu mam sygnał dźwiękowy i ikonę na FIS od oleju. Co się może być przyczyną? Na climatronicu pokazuje 90stopni niezależnie kiedy. Przed wymianą było dokładnie tak samo z temperaturą
Bikeyyy, prawdopodobną przyczyną w/w stanu rzeczy jest niedomagający licznik. Jeżeli poziom oleju jego temperatura i ciśnienie są w normie (to znaczy wszystko działa prawidłowo i czujniki są sprawne), to zaczyna padać procesor w zegarach, mogą też być tzw. zimne luty. Objawy, które mogą dodatkowo występować w nieregularnych odstępach czasowych czy też przyczynowych to: nieprawidłowe wskazania poziomu paliwa, nieprawidłowe wskazania temperatury, "wariowanie" obrotomierza, wskazywanie nieprawidłowej prędkości np. stoisz a wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na innej wartości niż 0. Może pojawić się tzw. choinka na liczniku, w końcowym efekcie po padnięciu całkowitym procesora czy procesorów (bo są dwa) w liczniku - brak możliwości odpalenia auta. To tak w skrócie, musisz przyjrzeć się dokładnie swojemu licznikowi przy wykluczeniu rzeczywistej usterki związanej z ciśnieniem, poziomem czy temperaturą oleju. Napisz czy jak pojawia się dźwięk i kontrolka oleju na zegarach, to czy po wyłączeniu zapłonu i ponownym załączeniu znikają? Czy ew. jak w nerwie przywalisz w daszek zegarów, to też te sygnały znikną? Pozdrawiam.