Dziś przyszło kilka nowych drobnych rzeczy od naszego ulubionego Michała ... tak więc można będzie składać autko przez weekend...
Nowe uszczelki od kolektora oraz od przepustnicy, kilka nowych spinek, śrub itd itp raczej same drobne rzeczy.
Ogólnie walczyłem z ściąganiem kolektora i przepustnicy (przy okazji inspekcja co tam się dzieje pod kolektorem + czyszczenie poniżej kolektora i wymiana spinek i opasek w słabym stanie) aby wyczyścić kolektor (po komentarzu, jak że trafnym, naszego Kris-a że brudny jest ) i przepustnicę w środku.

Demontaż okazał się ultra trudną rzeczą dla mnie (czyli osoba nie mająca kompletnie pojęcia o mechanice samochodowej) i nie pomogły niestety żadne filmiki z YT czy zdjęcia z internetu (bo ogólnie są głównie albo z A4 lub Golfa ale nie ma żadnego z silnikiem BAM lub APX a jak wiadomo różnice są), niestety nie udało się uzyskać pomocy "dla laika" od ekspertów w postaci "łopatologicznej" instrukcji ale z metodą prób i błędów się udało. Tak więc na pewno zamieszczę taki mały tutorial w odpowiednim temacie jak to zdemontowałem i może wtedy ktoś z większą wiedzą jeszcze coś podpowie dla potomnych.

Gdy już poskładam i Eslaw mnie odwiedzi z Vagiem żeby zaadoptować przepustnicę wtedy powstanie kompletny tutorial mam nadzieje że jak to poskładam to auto odpali w ogóle i że nic nie popsułem...

A teraz kilka zdjęć...