Pokaż wyniki od 1 do 15 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak sporo rzeczy poszło z zapasów. Niestety też takich które są sprzedawalne i byli chętni na nie jak wał korbowy, idealna pompa paliwa , niestety k04 z tej tt dymiła i też musiałem podmienić na drugą i tak długo by wymieniać.

    Podsumowując miałem pecha co do kupna tej tt gdyż to co mogłem sprawdzić to wyszło że jest niesprawne. To czego nie mogłem sprawdzić potem okazało się przy odbudowie że nie działa.
    Cieszyć się należy że haldex dzialał ( dostał nowy olej, filtr i insert) i skrzynia ( skontrolowany poziom oleju i jego stan) . Elektrycznie auto też w miarę trzymało się kupy ( poza zegarami z ktorymi wyszedł niesamowity problem bo jeszcze ich nie mam i na razie są z mojej tt na sztukę ale przed odbiorem planowany jest montaż)
    Tak wiem mogło być gorzej bo w aucie mogło by jednak nic niedziałać i okazało by się że buda jest pognieciona. Ale pomimo tego wszystkiego straciłem za wiele nerwów na te auto. Czasu poświęciło ze 2x tyle co planowałem i planowany budżet na naprawę też przekroczyłem.
    Nie wiem ile km nin zrobiłem gdyż częśc na zegarach z tej tt , częśc na zegarach z mojej tt( jedyne ktore dzialaly w 80% bo reszta z anglików nie pokazywaly nawet obrotow)
    Paliwa spalilem ze jakieś 500zl takze troszkę ją potestowałem i mam nadzieję ze kolega quarter będzie zadowolony. Poza tym jeśli sie coś pojawi to wszyscy wiedzą że nie zostawię go z problemem.
    Ja natomiast jakbym miał drugie takie tt kupić ze swiadomością ,że tyle nerw na nią stracę czasu itp to się bym na to nie pisał. Być może miałem pecha bo trafiłem na wyjątkowo zaniedbaną tt. I tak ktoś powie że to tylko zwykła tt mk1 których na allegro pełno.
    Myślę, że ten samochód jest za tani na takie odbudowy i jeszcze ich jest za dużo na allegro.
    Mam nadzieję że zaprocentuje to ze auto było rozebrane do gołego bo wyszło bardzo wiele niesprawności które zapewne inne allegrowe tt też mają z racji wieku.

    Podsumowując czuł bym większą frajdę jakbym odrestaurował jakieś unikatowe stare porsche czy jakieś inne niespotykane auto. Dostepność części tutaj dużo łatwiejsza i tych których nie miałem ceny niższe ale nakład pracy niewiele mniejszy a profit z efektu zapewne też namiastka co przy jakimś unikatowym aucie...
    Nie wykluczone że bedę robił renowacje innych mniej pospolitych aut ale to czas pokaże...
    Dużo milej wspominam dopieszczanie szarej myszki którą kiedyś z zuczkiem odnawialiśmy.

    W tym temacie też coś wspominałem o innej tt z bardzo niskim przebiegiem, idealnym stanem. Tak się składa że w miedzyczasie pomagałem przy pracach przy niej. Też jest potencjalny kupiec na to auto ale jeśli nie kupi to będzie opisana na forum gdyż ma moją "rekomendację".

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Foto audi tt z 2001 roku z przebiegiem 47 tys:

    20190305_133528.jpg
    W takim stanie ( zawieszenie, podwozie , silnik itp) widziałem tylko 2 w życiu tt. Ta czerwona ktora stoi za nią i ta srebrna. Bardzo możliwe że ex elorowa/hubiowa od spodu była w takim stanie ale nie sprawdzałem więc nie wiem lecz wszyscy wiemy że z zewnątrz była idealna.
    Tutaj auto miało jakieś pierdołki które kolega sobie poprawiał z moim nadzorem i jakaś pomocą. Jeśli auto się nie sprzeda to zapewne będzie opisane a jest co pokazac np "nowy" 18 letni wydech który się świeci albo zawieszenie ktore w Polsce zrobiło tylko kilkaset km i wygłąda jak z 3 miesiecznego auta...poza tym cena takiego auta też jest inna niż czarnuli i potrzeba na taką TT konesera który nie wyjedzie nią w zimę gdyż nie robi to dobrze autu. Niestety w Polsce cieżko trafić takie auta ale są jeszcze kraje gdzie takie cuda się zdarzają...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 05-03-2019 o 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •