Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
Zupełnie nie jest ładne.....ładniejsze by było u mnie pod domem ale w kolorze.....
hubi_pl w logo TTS jest już wystarczająco "koloru"

Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
Chyba moje rewiry ������ no ładnie Panie ToToo wygląda
MaTTeusz nie poznajesz, że moje rewiry, bo przecież jeszcze na asfalcie leży pomieszane błoto z obornikiem


P.S. Muszę się w końcu zebrać i pochwalić jak zakonserwowałem dach na zimę, ponieważ Kanapa by się nie powstydził taką robotą

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

No to się chwalę

Na koniec września zabrałem się za impregnację dachu w Czarnuli, ale przed tym zapewne jak każdy stanąłem przed dylematem jakich preparatów użyć. Najbardziej zależało mi aby odświeżyć kolor dachu. Czytałem różne fora, artykuły, lecz najbardziej wzorowałem się na tym blogu, którego szczerze polecam
- http://motosoul.pl/impregnacja-dachu-kabrio-12/ - część pierwsza
- http://motosoul.pl/impregnat-do-dach...rownanie-test/ - część druga

Do impregnacji dachu wybrałem "Nanoshine Ceramic Pro Textile". Drogie Ci to było ponieważ kosztowało mnie aż 225 zł, ale nie żałuję, lecz o tym w dalszej części. Natomiast do umycia dachu "Sonax do czyszczenia dachów w kabrioletach".



TAK DACH WYGLĄDAŁ PRZED:

Jak widać kolorowo nie było. Dawno też chyba nie widział choćby i Sonax'a.

W TRAKCIE MYCIA:

Oczywiście przed myciem dachu było odkurzanie.

A TAK PO IMPREGNACJI:

Po myciu of course odczekałem kilkanaście godzin (w moim przypadku 2 dni) aby nanieść preparat Nanoshine Ceramic Pro Textile. Jak widać zabezpieczenie lakieru folią do sianokiszonki jak najbardziej spełniło swoje zadanie, ponieważ z jednej strony jest tak jakby klejąca, dlatego nie zsuwała się z karoserii.

Reasumując jestem zadowolony z efektu końcowego, ponieważ kolor nabrał głębi tak jak chciałem Co do tzw. "kropelkowania" nie mam porównania, lecz moim zdaniem Nanoshine Ceramic Pro Textile również i na tym polu się popisał, ponieważ widać gołym okiem różnicę między tym co było przed a teraz podczas deszczu. Preparat bardzo wydajny, ponieważ została mi się jeszcze połowa, dlatego na wiosnę powtórka z rozrywki

Tak z ciekawości sprawdziłem dziś efekt "kropelkowania" wodą prosto z czajnika (zimną ) i chyba nie jest źle.



P.S. Kanapa jak potrzebujesz pomocnika to wiesz

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Tak jeszcze do historii technicznej Czarnuli dodam, że przy 158 tys. km został wymieniony filtr i olej w haldexie - dzięki hubi_pl za rabacik olej w dyfrze oraz uszczelka pod pokrywą zaworów, ponieważ lekko "pociła się".