Pokaż wyniki od 1 do 15 z 506

Wątek: _kris & TT

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Ostatnie poprawki eksploatacyjne przed zimą, czyli walka z Haldexem



    Jako, że już musiałem zrobić wymianę oleju i filtra w haldexie, postanowiłem polepszyć jego właściwości i wymienić insert.

    Trochę mi szczena opadła jaki zobaczyłem syf na magnesie w haldexie



    No nic, czyszczenie w środku i na zewnątrz całości i jak nowe pojawiło się na miejscu





    Następnie kolej na wymianę filtra, inserta i uszczelki.





    Sterownik odkręcony, stary insert wyjęty.





    Jak widać na zdjęciach miałem stary typ uszczelki, czyli dwa oringi. Po wymianie inserta i montażu całości z nową uszczelką blaszaną zalałem świeży olej i ... ****. Zaczął uciekać olej, niestety między sterownikiem a metalową uszczelka pojawiły się wycieki. Lekki wkurw, no ale trzeba jakoś jeździć.
    Całość rozebrałem, wsadziłem stare oringi - sucho. No cóż, trochę płynu uciekło i co by nie eksploatować haldexa z niewiadomą ilością oleju wyjęłem bezpiecznik i przez kilka dni raczyłem się jazdą ośką.
    Z pomocą przyszedł Hubi, od którego nabyłem ekspresem nowy olej (bardzo szybko 1 dzień roboczy i nowy ojej U mnie, dzięki Hubi), a myślę trzeba zamówić nowe oringi, bo przecież stare założyłem. Wizyta w ASO skoda, szybkie zamówienie i... części na zamówienie około 4 dni roboczych, brak w PL , no cóż to czekam. Po prawie tygodniu telefon, paczka do odbioru.
    No to w końcu wczoraj na kanał i wymiana.

    Widok uszczelek:


    Stare oringi w sterowniku:


    Między wymianą:


    Nowe oringi na miejscu:


    Następnie nowy olej:


    I po całej walce mogę się cieszyć z samodzielnej wymiany inserta, oringów, oleju, uszczelki, czyszczenia magnesu i w końcu, a może przede wszystkim z jazdy czterołapem .
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 02-12-2018 o 21:45
    __________________________
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •