Mała aktualizacja ale obecnie bez fotorelacji, gdyż mój mechanik już niestety nie ma dostępu do warsztatu
Dziś przyszła mailowo wycena i większość rzeczy będzie zrobiona do końca tygodnia:

1. Łączniki drążka stabilizatora przód+ tył- (stuki) koszt łączników ( „lemforder” ) przód+ tył—300.00, robocizna 4X40—160.00,

2. Łącznik sztywny wydechu+ tłumik końcowy- (przedmuchy do wymiany+ spawania), koszta materiałów+ robocizny, około 150.00- 180.00,

3. Wyciek w układzie klimatyzacji- (nieszczelny osuszacz+ sparciałe uszczelki chłodnicy)- koszt osuszacza ( „hella”) 90zł, koszt demontażu/ montażu zderzaka, wymianie osuszacza+ uszczelek montażowych, , uzupełnienie gazu, odgrzybienie układu klimatyzacji, około 400.00-500.00

4. ZROBIONO--- przegląd+ test szczelności układu klimatyzacji 50.00,

5. ZROBIONO--- Przegląd stanu technicznego+ test komputerowy 80.00 ,

6. Przewód odmy silnika „oryginał- Aso” około 170.00, wymiana odmy, test szczelności układu dolotowego, sprawdzenie pod kątem wycieków oleju w silniku+ dokładne obmycie z dołu silnika-zostały stare naloty wycieków i ciężko się odnieść, ale raczej wygląda, że jest wszystko szczelne i jest suche, około 100.00-150.00

7. ZROBIONO--- Montaż mocowania+ samo poziomu xenon (utrudnienia, przez korozje trzeba było przerobić mocowanie na wahaczu+ rozruszaliśmy/ zakonserwowaliśmy tą dźwignie używaną co kupiłeś bo stała na dębowo)- 50.00,

8. ZROBIONO--- Montaż filtra paliwa (utrudnienia- ciężki dostęp, zapieczone w starym filtrze przewody paliwowe, mocowanie na opaski ze względu na brak innej możliwości- połamane mocowanie!!) - 50.00

9. Do dalszej weryfikacji przez elektryka WENTYLATORY, na razie autem zajmuje się mechanik więc cene mogę podać po dalszej weryfikacji…





Z grubszych rzeczy , które będą Cie czekać w przyszłości:

1. Maglownica (przekładnia kierownicza- luz), koszt dem/Mont, regeneracji, płynu, geometrii około 1500.00- 2000.00,

2. Przewody układu wspomagania- duża korozja, koszt nowych w Aso około 1000.00, używanych trzeba szukać, ale raczej ciężki temat ze względu na korozje!!!

Z powyższych rzeczy na razie nie będzie zrobiona klimatyzacja, bo warsztat nie wyrobi się do końca tygodnia z tym, a ja niestety muszę w weekend skoczyć w trasę co do przewodów wspomagania to wiedziałem wcześniej, że będą kwalifikowały się do wymiany, ale znajdę jakieś używki w dobrym stanie. Co do magla to podobno jest minimalny luz na nim i mechanik powiedział, że jeszcze będzie można z tym jeździć
Możecie też rzucić okiem na ceny i skomentować, bo nie wiem czy szukać kogoś z polecenia w okolicach stolicy czy jeździć do tego właśnie warsztatu

Pozdrawiam
Skoczek135