Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: FIS - kontrolka 1km/h nie gaśnie i inne problemy

  1. #1
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41

    FIS - kontrolka 1km/h nie gaśnie i inne problemy

    Witam
    Mam taki problem.
    Kiedy przekręcam na zapłon, na górze wyświetlacza zapala się kontrolka 1km/h czyli sygnalizator ograniczenia prędkości
    Od tego czasu pali się przez całą podróż.
    Czytałem instrukcję 20 razy, widziałem na YouTube. Załączyć ją jest dziecinnie proste. Tylko jak ją zgasić ?
    Próbowałem już chyba wszystkiego.
    Kolejny problem to załączenie 2km/h, którego też nie można ustawić.
    Na wyłączonym zapłonie naciskając krótko lewy przycisk, powinien zapalić się licznik kilometrów. U mnie zapala się tylko na czas wciśnięcia przycisku, nie ważne na jak długo przytrzymam pierwszy raz przycisk.
    Kiedy przytrzymam dłużej zaczyna piszczeć i zapala się czerwony wykrzyknik. Trzymając dalej zaczyna piszczeć jednostajnie i zapala się lampka OLEJu.
    Nie wiem co powinno się pokazać po przekręceniu zapłonu ale czytałem, że robi sobie test a na końcu powinno wyskoczyć OK.
    U mnie tego nie ma,nie robi żadnego testu. Od razu zapala się wspomniana kontrolka,temperatura zewnętrzna i spalanie.
    Wszystkie przyciski włącznie z manetką działają, wyświetlacz zdrowy, wszystkie piksele prawidłowe.
    Przycisk RESET na manetce tylko resetuje ustawienia i wyłącza wyświetlacz, pozostawiając ikonę 1km/h.
    Samochód mam dopiero 3 tydzień, kupiłem już z tym pomarańczowym gówienkiem, które mnie bardzo irytuje
    Może Vagem udało by się to skasować ?

    To jak już piszę o problemach to dopiszę jeszcze . Po przekręceniu kluczyka na zapłon słychać dźwięki w okolicach drzwi pasażera. Dźwięk jakby zmieniarka szukała płyty. Nie przestaje hałasować dopóki nie wyłączę zapłonu.
    Ostatnio edytowane przez SCRash ; 25-06-2018 o 08:31

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Odnośnie tych alarmów prędkości to są 2 i każdy z nich kasuje się inaczej.
    Nigdy nie korzystałem więc piszę to co jest napisane w mojej instrukcji.
    Alarm 1 wyłącza się kiedy auto jedzie i prędkość jest ponad 5 km/h . Przyciskasz i trzymasz przycisk przynajmniej przez sekundę i powinien się pokazać przekreślony symbol alarmu 1

    Alarm 2
    Przy wyłączonym zapłonie przyciskasz na krótką chwilę , powinien zaświecić się wyświetlacz, wtedy przyciskasz drugi raz na 2 sek. i po tym czasie powinien się pokazać symbol z prędkością do jakiej jest aktualnie ustawiony alarm. Teraz trzeba przycisnąć i trzymać przycisk ''reset'' dopóki nie ukaże się przekreślony symbol alarmu.

    Nie wiem czy tak samo miałeś w instrukcji czy może był jakiś błąd tłumaczenia, daj znać..

    Co do tego dźwięku z drzwi pasażera to domyka Ci się szyba po zamknięciu drzwi ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Instrukcja ta sama. Dalej nie działa.
    Przypadkowo rozładowałem akumulator na tyle że nie dało się odpalić samochodu ale nie wykasowały się żadne wartości. Odpaliłem go z Powerbanka (rewelacyjne urządzenie) który dostałem w prezencie . O dziwo kontrolka zniknęła. Próbowałem ją jeszcze załączyć w czasie jazdy żeby sprawdzić ale dalej to u mnie nie działa.
    Grunt że nie świeci.

    Jeśli chodzi o drzwi pasażera.
    Szyba raz się domyka po zamknięciu, raz się w ogóle nie uchyla po otwarciu. To samo z sygnalizacją na FISie. Raz widzi otwarte drzwi, raz nie. Dźwięk z drzwi wydobywa się tylko gdy kluczyk jest na zapłonie. Bez kluczyka cisza.
    Kupiłem już stycznik do zamka i teraz czekam na jakiś wolny dzień żeby to wymienić. Zobaczymy.
    Trzeba cały zamek do tego wymontować? Ile czasu trzeba poświęcić na wymianę stycznika mając sprawne ręce i doświadczenie w podobnych sprawach ?
    Ostatnio edytowane przez SCRash ; 27-06-2018 o 14:30

  4. #4
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez SCRash Zobacz posta

    Jeśli chodzi o drzwi pasażera.
    Szyba raz się domyka po zamknięciu, raz się w ogóle nie uchyla po otwarciu. To samo z sygnalizacją na FISie. Raz widzi otwarte drzwi, raz nie. Dźwięk z drzwi wydobywa się tylko gdy kluczyk jest na zapłonie. Bez kluczyka cisza.
    Kupiłem już stycznik do zamka i teraz czekam na jakiś wolny dzień żeby to wymienić. Zobaczymy.
    Trzeba cały zamek do tego wymontować? Ile czasu trzeba poświęcić na wymianę stycznika mając sprawne ręce i doświadczenie w podobnych sprawach ?
    Sama wymiana stycznika jak i rozebrania tapicerki to kwestia paru minut, ale niestety zamek musisz wyjąć cały. Przejrzyj przy okazji powierzchnie po której pracuje owy stycznik, bo często i gęsto winna jest wytarta powierzchnia, a nie sam stycznik.

  5. #5
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Witam ponownie. Stycznik wymieniłem. Powierzchnia robocza o którą ociera stycznik w idealnym stanie. Lampka się zapala , szyba uchyla.
    Niestety problem z dźwiękiem po przekręceniu na zapłon nie znikł. Ciężko to zlokalizować. Tak jakby okolice głośnika lub prawego nadkola.
    Bardzo mnie to irytuje i obawiam się że coś tam się niedługo przepali.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    A kolega sprawdził tą zmieniarkę ? wyjmij ładowarkę na CD i sprawdz czy wtedy też hałasuje lub odepnij małą kostke zmieniarki od radia - wtedy utraci zasilanie i powinno być cicho. Zmieniarka normalnie tylko po utracie zasilania przeładowywuje płyty CD i daje info do radia które miejsca CD są puste/zajęte lub podczas działania radia jeśli przerzucasz CD na następne. Szybki zabieg i masz pewność czy to zmieniara. Tylko że zmieniarkę masz po stronie kierowcy, po stronie pasażera masz głośnik
    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Problem w tym, że zmieniarki nie posiadam. Przynajmniej tak mi się wydaje. Radyjko mam nie oryginalne (jakiś Pioneerek tam siedzi od czasu jak kupiłem auto). Wyciągałem je wcześniej (żeby głębiej je usadowić bo się klapka nie zamykała) i nie było do niego nic podłączone (oprócz kabli idących do tuby w bagażniku).
    Może faktycznie ta zmieniara gdzieś tam jest wciśnięta chociaż raczej to wykluczam bo przez cztery godziny jazdy dzwięk cały czas mnie wku....
    Gdzie fabrycznie montowana była zmieniarka ? Gdzieś czytałem, że w tylnej tapicerce a stamtąd raczej ten dźwięk nie dochodzi.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    wiesz co zrób fotke okolicy gdzie to się dzieje, łatwiej będzie coś powiedzieć, zmieniarka jest w schowku bocznym za kierowcą a za pasażerem jest schowek na apteczke i w tej okolicy jest tylko głośnik. spotkałem się z "buczącym silniczkiem" od podnośnika szyb
    ale zaciekawiłeś mnie swoim problemem

  9. #9
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Nie ma sensu robić fotki. Dźwięk wydobywa się gdzieś z okolic głośnika drzwi pasażera lub prawego nadkola. Na ucho nie da się go namierzyć. Dźwięk przypomina szukanie lub próbę odczytu porysowanej płyty CD.
    Ostatnio edytowane przez SCRash ; 06-07-2018 o 07:41

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    odepnij kostke głośników od radia i powiedz czy cos zmieniło

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •