Cytat Zamieszczone przez Moreno Zobacz posta
Dzięku Arttur, Twoja pomoc mi rozświetliła sytuacje, teraz już wiem że mogę zamontować skrzynie o oznaczeniu nie tylko DZF jaką miałem w aucie ale również EWV, EGZ ale sądzę że tylko tego bo EVS wg tej tabeli jest krótsza ( pewnie nie tylko prędkość max jest niższa ale na poszczególnych biegach również ) zresztą montowana była w TT z silnikiem 150 km
Szukam sprawnej
ps. dzwoniłem do ASO z ciekawości i nowa skrzynia kosztuje 13200 ( zaproponowano mi rabat 10% ) okazja !!!
Skrzynia EVS według tej tabeli i w rzeczywistości jest dłuższa. Większa liczba oznacza większe przełożenie. Czyli wał wchodzący do przekładni będzie musiał wykonać więcej obrotów na 1 obrót wału wyjściowego. Jeżeli mówimy tu o przełożeniu głównym, to zwiększenie wartości przełożenia zmniejszy prędkości maksymalne na wszystkich biegach i dlatego na skrzyni EVS pojedziemy szybciej a nie wolniej. Sam w swojej TT mam obecnie tą skrzynie z racji tego że w starej DZF rozleciał się mechanizm różnicowy. Na starej DZF na 2gim biegu byłem w stanie osiągnąć minimalnie ponad 100km/h kiedy na EVS mam 120km/h przy odcince. Dodatkowo ta skrzynia poza dłuższym przełożeniem głównym ma dłuższy osobno 4 i 5 bieg co daje nam dodatkowe km/h na poszczególnym biegu a przy okazji mniejsze spalanie w trasie przy spokojnej jeździe. Jak dla mnie jeżeli chodzi o skrzynie 5cio begowie do TT napędzanych tylko na przód skrzynia EVS jest jednym z lepszych rozwiązań. Jest o wiele nowsza (Mi sie udało dostać skrzynie z 2004r) i jeździła w samochodach mniej katowanych od TT np. Octavia, Audi A3