TT nadal stoi i czeka na swoją kolej w warsztacie. Dostanie sporo nowego osprzętu: silnik AUQ z 2003 roku, nową pompę wody, nową pompę paliwa, przy okazji rozrząd, wszystkie filtry itp.

Winowajcą całej sytuacji okazała się odma, którą rozerwało przy dłuższym ciśnięciu 240km/h. Dalej to wiadomo, gorący olej na silniku i stąd ogień.
Trzymajcie kciuki żeby turbo nie okazało się zatarte, bo to nowiutka hybryda. Niemniej myślę, że będzie okay bo oleju całego nie wyciągnęło.

Jestem po przejściach z PZU i po długiej walce dostałem odszkodowanie w ramach pakietu Mini AC. Mogę powiedzieć otwarcie, że 5200zł. Jednak to w jaki sposób prowadzili sprawę to żenada! Najpierw wycenili mi szkodę na jakieś 1300zł licząc same popalone pokrywy, przewody, doloty itp. Dopiero jak im wyjaśniłem jak idiotom, że to nie tylko tam na górze są szkody to przyjechali na drugie oględziny i stwierdzili szkodę całkowitą. Później przeciągali sprawę do oporu. Gdy ich poganiałem przypominając, że 30 dni na jej rozpatrzenie właśnie upływa to stwierdzili, że wciąż nie mogą podjąć decyzji czy wypłacić odszkodowanie bo w sprawie brakuje im dokumentu... który sam wystawili i który w załącznikach sprawy przez cały czas był. Serio szkoda strzępić języka, w kwestii obsługi klienta PZU to DNO. Dobrze, że przynajmniej kasę wypłacili. Dość wspomnieć także, że wspomogłem się agencją odzyskiwania odszkodować Automobilis upoważaniając ich do reprezentowania mnie, co rzeczywiście wpłynęło na reakcję ubezpieczyciela i nagle zniknęły problemy z rozpatrywaniem sprawy.

W każdym razie czekanie jest straszne i tak jak po całej tej "przygodzie" odechciało mi się jeździć tak teraz już nie mogę się doczekać na auto. Po swapie silnika wybiorę się ponownie na programowanie i zobaczymy ile koni tym razem uda się zaprzęgnąć pod maskę. Odpowiadając na pytanie, które padło wcześniej - strojenie odbyło się i ponownie odbędzie w CP Tuningu w Sędziszowie Małopolskim.

A jakby coś zostało pieniążka ze wszystkich tych napraw to jeszcze dystanse wrzucę. Ot, na pocieszenie po tym wszystkim.