Demontaż turbiny w mojej niuni - silnik AJQ 180KM Quattro, turbina K03-035. Wyjmowanie górą silnika.
Zdjęcia są mniej więcej w kolejności w jakiej ja to odkręcałem - pierwszy raz :P poniżej link:

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...9806346/1#zdj3

Przystępując do pracy przygotuj:
1. Nasadkę nr 17 długą
2. Klucz nasadowy + przedłużkę wahliwą + grzechotnika
3. Śrubokręt krzyżak + płaski lub zaciski do zdejmowania obejm/cybantów
4. Zbiornik na : olej oraz płyn chłodniczy
5. Zestaw imbusowy – ale tutaj nie powiem jak maja nr bo nie wiem
6. Klucz 10 płaski,
7. Jakiś odrdzewiacz – dzień wcześniej na zimnym silniku popsikaj nakrętki od kolektora/flanszy wydechu-turbo

Na pewno trzeba spuścić płyn chłodniczy i olej silnikowy – ja to zrobiłem później jak się okazało że turbina inaczej nie wyjdzie. Dalej możesz zacząć od góry zdejmując cały dolot powietrza do turbiny:
puszka z filtrem powietrza
dolot z zaworkami, wężami, itp.,

Ja co prawda zacząłem odkręcać od dołu auta:
1. Od flanszy z rury wydechowej odkręć nakrętki ze szpilek turbiny – dobrze też je popsikać odrdzewiaczem np. dzień wcześniej aby nie pourywały się – chociaż i tak gwarancji nie ma – lekko odkręć – trochę dokręć – może się odkręci – u mnie dwie urwałem

2. Po odkręceniu flanszy od reszty możesz spróbować rozkręcić wydech za katalizatorami – u mnie nie ma tam już śrub – skorodowane - dlatego kątówką je potraktowałem - a koniec końców rozkręciłem wydech w środkowej części aby mógł się cofnąć trochę aby było miejsce na pracę „pod turbiną” do jej wyjęcia
3. Jesteś na dole – odkręć dopływ oleju do turbiny – włóż coś w otwór aby olej nie capał, np. kawałek czystej szmatki – dwie śruby na klucz nr 10
4. Odkręć mocowanie przewodu olejowego – klucz nr 13
5. Odkręć z bloku silnika kluczem imbusowym – nr 13? - odpływ płynu chłodniczego do turbiny
6. Teraz od góry po zdjęciu obudowy filtra powietrza oraz przewodów dolotowych do turbiny.
7. Odłącz przewody z chłodzenia turbiny – ja rozłączałem między plastikową obudową rozrządu – dojście trudne ale chyba najłatwiejsze ze wszystkich
8. Stając naprzeciwko silnika z prawej strony na obudowie turbiny (na wys. dołu głowicy- góry bloku silnika) jest śruba na klucz 10 – trzeba ją odkręcić – jest to mocowanie sztywnego przewodu wodnego do turbiny
9. Od góry silnika przy grodzi czołowej - masz 3 śruby od mocowania turbiny - przykręcone są przez kolektor – ja je odkręciłem najpierw - klucz 17 – jak masz dół odkręcony to turbo zejdzie trochę niżej – zatkaj czystą szmatką otwór z turbiny aby nic tam nie wpadło

10. Od tyłu silnika trzeba odkręcić kolektor – są tam nakrętki na klucz 12 – wcześniej oczywiście można je popsikać czymś penetrującym – ja miałem już je wymienione i ktoś dał dwie szt nakrętek na klucz 13
11. Kolektor wyciągasz na wierzch
12. Pod kolektorem odsłaniają ci się śruby na klucz imbusowy – dojście oleju do turbiny i to praktycznie ostatnia śruba do odkręcenia
13. Turbinę delikatnie wyjmujsze górą, przesuwając bardziej w prawo, uwolnij oczywiście węże wodne aby się nie klinowały nigdzie

Robiłem to sam, czasami ktoś przytrzymał ale większość sam demontowałem, czas ok. 5 - 6 godzin razem z czasem na przeklinanie, piwo i paczkę fajek. Chciałem założyć nowe szpilki, uszczelki i gotowe. Także wymiana szpilek/uszczelek przy turbinie to koszt tylko 44 zł z ELRINGA – ale teraz już chcę już zrobić:
regenerację turbiny
wymianę uszczelek wydechu
wymianę szpilek kolektora
wymianę uszczelek pokrywy zaworów
wymianę uszczelki od naciągu łańcucha rozrządu

... A Turbina wygląda tak:



Coś tam kiedyś wpadło i się zmieliło, dodatkowo wirnik leciutko "zahacza" o obudowę czasami
Żeliwo jest w dość ładnym stanie - jak tak to można ując - nie widać pęknięć.

Zastanawiam się jeszcze aby już ściągnąć miskę olejową, wyczyścić smok, przeglądnąć dół silnika. Może znajdę kogoś kto ma mini kamerkę aby zaglądnąć do cylindrów. Ehhh nie mam czym jeździć, niunia wygląda opłakanie.