Dobra... pora zacząć udzielać się w tym temacie

Tak więc zacznę od pierwszego środka jakim jest "Poorsboys world natural look"
Pacjentem była i Kia Sportage (starsza bo na nowszą mnie nie stać :P ) oraz Audi A4 . Po wcześniejszym dokładnym wyczyszczeniu nałożyłem ten preparat i oto efekty (oczywiście dla porównania połówka bez preparatu aby było porównanie)



I kijanka...



Na kijance wyszło lepiej ponieważ nie było to robione w słońcu, także przestrzegam aby jednak nie nakładać preparatu w słońcu (niby logiczne ale się uparł gość) i teraz trzeba będzie poczekać, przeczyścić i jeszcze raz nałożyć.

Środek ma zapach marcepanu albo czegoś podobnego
Systematycznie będę dodawał więcej testów bo mam już pokaźną ilość środków od ADBL, ShinyGarage po wosku collinite, środki do tapicerek itd. itp. (pierwszy pacjent z pełną korektą lakieru już był zrobiony i była to kijanka, mam foto z efektem finalnym ale średnio mam porównanie z efektem przed, jedyne co to mogę zamieścić coś takiego...foty poniżej oraz filmik z latarką do inspekcji lakieru).






Na razie to hobby takie nowe

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

...w oczekiwaniu aż Eslaw będzie miał trochę czasu po pracy aby dokończyć mu auttko stwierdziłem że porównam dwa środki do czyszczenia (w tym przypadku środek auta).
Pierwszy to ADBL APC uniwersalny środek do czyszczenia nie tylko do wnętrza auta (oczywiście trzeba wcześniej przygotować odpowiedni roztwór stosując się do etykiety, ciężkie/średnie/lekkie zabrudzenia).
Drugi preparat to IdealVask, ogólnie bardzo dobry preparat (również koncentrat) w szczególności rewelacyjny do tapicerki, podsufitki ogólnie do materiałów ale plastiki też czyści bardzo dobrze.
No i oczywiście dwie ściereczki z mikrofibry plus pędzelek do zakamarków.



Drzwi wyglądały następująco...



Lewa strona została oczyszczona IdealVask-kiem a prawa Apc od ADBL, środek zachowany bez czyszczenia dla porównania...



IdealVask dobrze sobie poradził, ładnie doczyścił i rozpuścił bród, poradził sobie z zakamarkami ale jednak prawa strona była lepiej doczyszczona środkiem ADBL APC (pozostała matowa) co widać na zdjęciach.



i na koniec oczywiście już sprawdzony środek czyli Poorsboys world natural look.




to by było na tyle na dziś i w najbliższym czasie pewnie znowu coś będę robił to oczywiście wrzucę, może komuś się to do czegoś przyda.