Hej.
Próbuje zdiagnozować klimatyzację. Na początek wziąłem żarówkę i spróbowałem podłączyć ją do pinów ze sprężarki - są tylko dwa. Żarówka nie świeci po zapłonie i nie świeci się z włączonym silnikiem. I tak wymieniłem czujnik ciśnienia klimatyzacji (http://image.ceneo.pl/data/products/...-98.jpg?=2f9c5) na nowy, dalej brak załączenia elektromagnesu, brak oznak dojścia prądu do sprężarki. Nie mam przy sobie miernika napięcia ale myślę że to powinno chodzić na 12v także nawet by się żarzyła jak by było mniejsze napięcie.
Pytania:
1. Mam uwalony fis - pokazuje co chce np. teraz mam (minus)-24 stopnie - czy to może być przyczyną że komp myśli iż jest za zimno i w ogóle nie podaję prądu na sprężarkę?!
2. Czy czujnik temperatury zew. ew pomoże jak wymienię na inny aby temperaturę pokazywał normalną?
3. Odkręciłem aku - a tam pod nim nic nie ma - żadnego sterownika - mam 180Q - 2000 rok.
4. VAG nie komunikuję się klimatyzacją - nie widzi jej - wina: sterownik czy moduł komfortu?
4. Bezpieczniki są całe przy kierownicy
5. Czynnik załadowany na maksa.
6. Jak będę musiał ściągnąć sprężarkę - to olej czy czynnik wycieknie ? Czy pod ciśnieniem? Czy bać się wybuchu

Pomóżcie bo ciepełko się robi.

Właśnie sprawdziłem ROGAS co poradziłeś
Zwieram piny w kostce od czujnika ciśnienia i faktycznie jest podawane napięcie na sprężarkę oraz wentylatory. Słychać że przełącza się coś i zaskakują wenty. Co ew. dalej. Zdejmować te cewki czy co to tam jest przy chłodnicy?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Klimatyzacja działa !!! Sterownik znalazłem, jest faktycznie pod podstawą aku - jak by pod lewym bokiem podłużnicy. Odkręciłem - jak zwykle element nie rozbieralny z zalaną uszczelką ale ja to mam takie auto że ktoś go już rozbierał. Fajny układ scalony z 3 cewkami plus "takie coś z takim czymś" - czyli czarna magia. No nic złożyłem i przykręciłem. Niżej zauważyłem iż ktoś zaizolował te czerwone przewody od wentylatorów. Więc ściągnąłem taśmę i ukazał się lut na jednym z nich. Posmarowałem go smarem miedzianym, zaizolowałem na nowo, w peszel włożyłem i znowu zwarłem przewody na czujniku ciśnienia i dalej elektromagnes się nie włącza. Ostatni etap to czujnik temp zewnętrznej. Pokazywał cuda, więc go odłączyłem na kostce z boku chłodnicy. Zworka w kostkę czujnika ciśnienia i ----EUREKA!!! Klima działa, elektromagnes się załącza, całość pięknie chłodzi. Szukałem takowego czujnika temp. zewnętrznej ale nie mogę znaleźć, w IC też nie ma, być może występuję w tylko w ori lub przypasuję też z innego Audi bo po nr : 4A0 820 535A - google wyszukuję A8 D2, A6 C5 i inne jakieś bzdety. Poszukam go później na razie wisi odłączony. Obstawiam zimny lut na tym co ktoś wcześniej lutował lub ten czujnik temp. zewn. Na razie działa.