Elektromagnez powinien się dać obracać na wyłączonym silniku z lekkim oporem(mowa o tej części w środku koła pasowego). Jeśli się obraca a nie łapie na włączonym silniku (klimatyzacja ustawiona na minimum) to może być uszkodzony elekrro

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Elektromagnez powinien się dać obracać na wyłączonym silniku z lekkim oporem(mowa o tej części w środku koła pasowego). Jeśli się nie obraca to jest kompresor do regeneracji.
Na filmiku jest pokazana wymiana sprzęgła klimatyzacji wraz z kołem prasowym a łożysko jest w sprężarce.
Klima to fajna sprawa ale trzeba jej używać nawet zimą choć raz w tygodniu.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
Dokładnie mam to samo, wczoraj nabiłem, test szczelności robiony tą maszynką ok więc nabił czynnik i oleju 10 gram. Tako na wydruku jest napisane. Odpaliłem silnik, leci ciepłe powietrze, patrze na elektromagnes - nie kręci się. Dzisiaj z rana powiało trochę zmrożonym powietrzem, ustawienie było na LO, po 8 minutach jazdy ustawiłem na 20 st. i ciepłe powietrze poleciało. Wiem też że przewód który idzie do sprężarki jest zapocony zielonym olejem. Dzisiaj poszukam rozwiązania, podłącze VAG-a i zobaczymy.
Sprężarka uruchamia się z małym opóźnieniem kilku - kilkunastu sekund.
Jeśli ustawimy na klimie Lo - chłodzenie na maxa to zabija temperaturę non stop i gdy ustawimy powiedzmy 20 stopni to zacznie grzać, to jest zadanie automatycznej klimatyzacji. Jesli temperatura jest poniżej zadanej to grzeje, jesli jest powyżej to chłodzi.
Jak mechanik nabył ci klime a później zauwazył

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Jak mechanik nabył ci klime a później zauważyłeś zielony olej na przewodach od klimatyzacji to jest nieszczelność w układzie, umyj przewody i obserwuj gdzie pojawia się olej (płyn od wspomagania układu kierowniczego też jest zielony). Jeśli jest nieszczelność w układzie to jedz na uszczelnienie i ponowne nabycie i wszystko powinno śmigać aż miło.