Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
Niestety nie miałem chwili ostatnio żeby podziałać przy tych hamulcach i wydechu. Zamówiłem nowe śruby do przykręcenia turbo ( zmienił się ich numer a raczej końcówka numeru ) cena ok. 25 zł za sztukę. Dodatkowo zamiast v-bandów kolega wypalił mi na laserze flansze, za pomocą których zrobię łączenie DP oraz wydechu. Mam nadzieje, że w poniedziałek zabiorę się za auto.





- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

TT Aktualnie wygląda tak. Niestety lakier po roku od polerki jest dla mnie nie do zaakceptowania i przed latem zostanie zrobiona kolejna korekta( teraz już mocniejsza) i zabezpieczymy lakier jakimś ciekawym specyfikiem. Niestety czarny lakier w utrzymaniu jest dramat ! Każde mycie i są kolejne ryski...

Dodatkowo zastanawiam się nad oponami letnimi obecnie mam 225/40/18 na 8,5" feldze. Wygląda to fajnie, lecz dzięki mojej żonie felgi już nie...
Zastanawiam się nad oponą 235/40/18, żeby nie było tego lekkiego naciągu (opona się zrówna z felgą i może chociaż trochę ochroni rant felgi), co myślicie ?





A nie myślałeś o jakichś oponach z rantem ochronnym na felgę? Mam u siebie Continental ContiSportContact3 i opony kilka razy uratowały mi już felgę (dodam, że autem także do niedawna jeździła także żona)