Pokaż wyniki od 1 do 15 z 200

Wątek: "barber TT project" by Klusek

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Witam po zimie...niestety w zimowe miesiące nie było czasu (w listopadzie urodziła mi się córka) ale w tym tygodniu zaczęły się wielkie zmiany ale po kolei

    Jakiś czas temu udało się spełnić marzenie jeszcze z poprzedniego auta czyli dorwać kierownicę Nardi Torino (drewnianą) kierownica leciała do mnie az z Japonii a w paczce oprócz kierownicy znalazłem żurawia z origami





    Jak zwykle przy moich modach zdania są podzielone, ale mnie się podoba i uważam że pasuje (szukam teraz gałki zmiany biegów żeby dodać drugi drewniany akcent)

    A teraz do rzeczy ważniejszych o to co udało się skompletować i już rozpoczął się montaż:

    silnik:
    - "duże" turbo GT28
    - intercooler z kompletnym orurowaniem FMIC do 500km
    - wtryski 440
    - blow off
    - dolot ze stożkiem simota w carbonowym boxie
    - i kilka pierdół jak złączki do downpipe'a itd
    - całe sterowanie turbo zostanie uproszczone bo to co tam jest seryjnie to porażka

    w planie jest 3xx mnie wystarczy 301 ale jest szansa ponoć na 320

    zawieszenie
    - regulowane wahacze na tył żeby wyprostować negatyw
    - okucia by "Zamiar Garage" z poduszkami
    - amortyzatory zostają z gwintu MTS
    - kompresor
    - butla
    - 4 zawory
    - i wszystkie pierdoły potrzebne do poskładania aira ze sterowaniem przód, tył, całość, każde koło osobno

    na razie będzie podstawowa wersja ale docelowo mają być dwie pamięci wysokości samopoziomowanie

    wydech
    - za downpipe będzie "trójnik" z klapką i będzie kierował spaliny albo w asfalt pod auto albo w istniejący wydech

    karoseria
    - wciąż przód źle spasowany ale po poskładaniu wszystkiego się tym zajmiemy, front auta będzie teraz wielokrotnie rozbierany wiec nie było sensu tego robić
    - przedni zderzak z dokładką RIEGER (udało się wyrwać oryginał po przejściach)
    - progi niestety laminat kopia VORTEX

    Kombinuje jeszcze co zrobić z hamulcami bo nie chce ładować jakiegoś big brejka z porsche z powodu kosztów, już myślałem że wygrałem z systemem odkrywając hamulce w passacie b5 w8 - wyglądało że to ten sam dwutłok co w golfie 4 r32 ale jednak nie do końca, tzn nie jestem nadal pewny, może ktoś coś o tym wie ?

    Szykuje jeszcze jeden ciekawy gadżet a będzie on zapożyczony najprawdopodobniej z porsche boxstera ale to pokaże jak już będzie gotowy

    Całość ma być ukończona w ciągu najbliższego miesiąca także spodziewajcie się za jakiś miesiąc konkretnej relacji





    Ostatnio edytowane przez Klusek ; 08-04-2017 o 12:09

Podobne wątki

  1. Ciekawy projekt się robi fb - Barber TT Project :)
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 08:22
  2. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  3. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •