To może inaczej napisze, moj max na kolektor i turbo to 7000zl. Wole 420km z dobrym spoolem niż 450km z gorszym spoolem - ogolnie 1bar przy 3k obrotów to moje marzenie . No i wydać tez moge mniej

dzwonilem po te hybrydę która Paweł wkleiłeś, poza informacjami z ogłoszenia: strojone na paliwie 102 oktanów, opis modow jest na RF, trochę mnie kusi

"Jak widac golf u nowego wlasciciela ma sie dobrze ,a nawet by powiedzial bardzo dobrze . Moje ex auto odwiedzilo nas niedawno na Maly up date . Celem bylo osiagniecie maks mocy na hybrydowej sprezarce od "PERUNA" , co zakonczylo sie duzym sukcesem . Oczywiscie , aby uzyskac taki wynik , zostal dokonany szereg modyfikacji wplywajacych na koncowy efekt .

-szereg modyfikacji glowicy + walki schick
-zmiana c.r
-kute korbowody
-hybrydowa turbosprezarka od peruna
-kolektor ssacy IE
-modyfikacje dolotu oraz dp
-wieksze wydajniejsze wtryskiwacze
-szpera w skrzyni
-strojenie - GTO - DIGITUN

Podalismy modyfikacje ogolnikowo i prosze nie pytac o szczegoly bo nie beda one ujawniane . Wielu osoba wydje sie ze pozjadali wszystkie rozumy w temacie tfsi ,a jezeli chodzi o modyfikacje mechaniczne tego silnika sa gleboko w dupie i lekcewaza wiedze innych. Jest to oficjalnie najmocniejszy wynik na hybrydowej sprezarce polaczonej z ori kolektorem wydechowym zarowno w PL jak i w DE . Z racji tego iz samochod byl modyfikowany w de , odwiedzilismy hamownie Dyno Jet by klasen . Samochod jest zestrojony bez dymnie . Czas 100-200 to 7,8-7,9 pojechany bez FS . Jak cieplakowi zachce sie ruszyc dupe , sprobuje pojechac jakis czas z FS . moze uda sie go jeszcze poprawic .

Warto dodc iz moc zostala osiagnieta na produkcie polskim . Duzy uklon w strone Michala , za wykonanie bardzo mocnej sprezarki hybrydowej . Oby coraz wiecej takich produktow na Polskim rynku i ludzi ktorzy maja ochote i ambicje sie rozwijac !!! "