Koledzy wiec tak,
Silnik pracuje naprawde super, nie mam co do jego pracy zadnych zarzutow. Autko kupilem 2 mc temu, sprawdzalem je na stacji diagnostycznej - powiedziano mi ze silnikowo jest petarda.
Stan oleju w normie (wiadomo ten silnik troche go je), po zakupie byla wlana banka 5l, rozrzad wymienilem od razu na nowke wiec moze podczas tej operacji mechanik tez by cos zauwazyl niepokojacego? Auto po odpaleniu spaliny ma normalne, malo widoczne, dopiero po przejechaniu trasy do pracy jak stoje na swiatlach spaliny sa duze...ale w porownaniu z innymi samochodami to jest normalne!
W zbiorniczku wyrownawczym plynu chlodniczego jest czysto, zero plamek oleju nie ma zadnego rosołu. Co wiecej, na odpalonym zimnym silniku moj brat wciskal pedal gazu a ja obserwowalm srodek zbiorniczka, nie pojawily sie pecherzyki powietrza.
Wrzucam foto zakretki od oleju silnikowego, jest tutaj bialy osad, ale nie mi oceniac czy to jest oznaka nieszczelnosci glowicy. Doradzcie. Po swietach pojade do kolegi, zmierzy mi pomiar sprężania.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/256af6a8e0acde47