Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
Czy faktycznie jest sens K04-064 z TFSI (zwłaszcza jeśli nie mówimy o hybrydzie) zamiast hybrydy K04-023 ? Wynik wg. mnie będzie porównywalny na obecnych hybrydach k04-023, a wszystko pasuje p&p i nie trzeba adaptera do montażu k04 tfsi / nowych linii wodn,olejowych, DP, tip i etc. Nakład pracy nieporównywalnie większy jak i $ , a zyski.... ? :/ Sam rozważam k04-064, ale racjonalnie patrząc nie wiem czy to opłacalna impreza...
Jakby tego nie liczył to kwota i tak wychodzi spora.
Hybrydy z K04-023 też nie zrobisz za darmo, a wtedy wypadałoby do tego znaleźć lepszy kolektor wydechowy.

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
o czym My tu w ogóle rozmawiamy. Weźcie sobie obydwie turbiny do ręki. Przepływy kolektora wydechowego już pokazują różnice.
Ja bym nawet nie porównywał tych 2 turbin bo to jest bez sensu.
Prawda jest taka ,że na jednej zrobi 280 km a na drugiej 360km. Więc różnica jest spora. Jeśli na hybrydzie z k04 022 zrobi 300 z jakimś małym plus to tak samo można zrobić hybryde z k04 i mieć 400 czyli różnica dalej jest spora.
Jak kolega domennik się zdecyduje to zrobimy taki projekt...
Kolega Domenik się w jakiś sposób zadeklarował i będzie do ukończenia tematu dążył

Ja bym do tego wszystkiego dodał jeszcze trwałość K04-064. Z hybrydami różnie to bywa.