Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
Dlatego też montuje się separację w miejsce starej puszki, jak zrobisz to dokładnie jak np Arttur to będzie się sprawdzało na pewno lepiej niż bardziej restrykcyjny airbox. Do tego dolot z nadkola i będzie w porządku. Jednak co do dźwięku to jest dość słyszalny więc jak ktoś nie lubi może mu przeszkadzać, jak dodamy do tego wirusa będzie jeszcze głośniej. Jeśli chodzi zaś o wakboxa, to jest on o połowę cichszy, ale to czy wolisz stożek czy zwykły filtr zależy od ciebie. Kolejna rzecz że przy stożku w zależności czy suchy czy mokry, trzeba albo go czyścić i nawilżać, co też jak będzie źle wykonane zablokuje dopływ powietrza, albo suchy i wymiana po km zalecanych przez producenta.
Szczerze to efekt akustyczny dla mnie jest mniej ważny co prawda przy stożku bez żadnej separacji jak zakładałem na próbe to było cholernie głośno, aż za bardzo dlatego nie wiem, czy separacji zredukuje tak ten dźwięk a wak box jest takim kompromisem, jedynym minusem to trzeba by częściej wymieniać filtr, ale przy stożku tak samo trzeba go dość często czyścić