Liczę na najlepsze, warsztat z polecenia więc raczej fuszerki nie odwalili i zrobili jak należy, nie powiem że tanio bo tanio nie było Na razie nie zapeszam, ale chodzi bardzo gładko i cicho. Miejmy nadzieję że posłuży jak najdłużej, szkoda tylko że nie dotarłem do wątku o docieraniu wcześniej, teraz to faktycznie musztarda po obiedzie.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Hej Panowie, temat co prawda inny, ale nie będę zakładał nowego wątku, tym bardziej że wiąże się to z uprzednią usterką. Mianowicie grzeje mi się silnik, może grzeje to zbyt mocne słowo, ale w korkach czy po dłuższym postoju na światłach temperatura podskakuje powyżej tych przysłowiowych 90 stopni. Wiem że temat był maglowany ile wlezie i niektórzy powiedzą że to normalne, ale dla mnie normalne nie jest tym bardziej że nawet na niesprawnym silniku takie rzeczy się nie zdarzały. Oczywiście po przekroczeniu 90 stopni zaraz załącza się wiatrak i zbija temperaturę, ale i tak mi się to nie podoba. Czujnik sprawny, kanał 49 pokazuje to co pokazuje wskazówka temperatury czyli 90 a jak skacze temperatura do około 96-98 załączenie wiatraka i zbicie 90. Natomiast kanał 51 pokazuje cały czas 90. Nie wiecie czym to może być spowodowane? Mam nadzieję że mechanik wymienił pompę wody podczas wymiany rozrządu, ale to mi się wydaje raczej oczywiste. Objawy walniętego termostatu też mi jakoś tutaj nie pasują czy raczej się mylę?