szczelność jest ok,a w temacie na forum jak sprawdzić n75 kolega Arttur napisał że jak sprawdzamy n75 to wartości powinny być 25-35 Ohm,dodam że mój był wymieniany też jakieś 3 lata temu ma ok 50 tysięcy przejechane chyba że robią te części takie kiepskie że padł n75 i przepływka równocześnie bo w tym samym czasie je kupowałem,dzisiaj postaram się sprawdzić innym miernikiem dla porównania ale ten był dobrej klasy,Pozdrawiam

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Koledzy wypowie się ktoś bo muszę to naprawić

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Witam koledzy,jestem po wymianie przepływki (bosch regeneracja),świec (NGK PFR6Q) i pompy paliwa(vdo);po skasowaniu błędów auto lata aż miło max co udało mi się osiągnąć w drugim bloku to 170g/s ; doładowanie 0,9 do 1 bara a więc wychodzi że wszystko jest ok ale po dłuższej jeździe zauważyłem delikatne poszarpywanie pod górę tylko jak turbo zaczyna ładować ale nie zawsze i nie jestem pewny ale jak sprawdziłem drugi blok to maks 140g/s skasowałem błędy i znów wszystko ok,może być tak że jak sterownik nazbiera informacji np ze sondy,n75 to właśnie obetnie to wszystko może być winowajcą n75 uszkodzony??jutro pojeżdżę to sprawdzę od nowa pozdrawiam