Ale z czym się musisz znowu nie zgodzić bo nie bardzo rozumiem.
Napisałem dokładnie to samo co teraz Ty piszesz a nawet słowo robota jest w cudzysłowie i chodziło o wyjaśnienie że nic nie trzeba mnożyć razy 2 w zaciskach jedno tłokowych tylko porównując je w prawidłowy sposób do 4 tłokowych bierzemy pod uwagę pola tłoków po jednej stronie ..

Jeśli chodzi o zaciski o zbyt dużej powierzchni tłoków to zamontuj takie Brembo 8 tłokowe z RS6 i wtedy podyskutujemy o mitach.
Nawet na 8 tłokowych z RS4/R8/Gallardo nie będzie takiego negatywnego efektu więc nie dziwi mnie że sporo aut jeździ z 6 tłokowymi i nie widzisz dużego skoku pedału hamulca . Chyba przegapiłeś słowo ''ekstremalnie za dużych''.

Wracając znowu do seryjnych tarcz i zacisków Porsche to nie jestem adwokatem tego setupu żeby go bronić i też w poście powyżej napisałem o co chodzi .. Fakt pozostaje jednak faktem że jest to trochę lepszy setup jak seryjny i wydaje mi się że nie podlega to dyskusji.
Zresztą poszukaj sobie moich wypowiedzi z czasów jak Ty i Zuczek robiliście taką właśnie modyfikacje u siebie No może nie taką samą do końca ale nie zmienia to meritum sprawy..








Pozdrawiam