Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
W zasadzie to duży zawór jednokierunkowy z wejściem / wyjściem na 19 mm i o stałym stopniu restrykcyjności przepływu czyli działa inaczej niż seryjny ''grzybek''.
Zawór ten był stosowany w układach PCV 6 litrowych V8 i jest dość solidnie zbudowany, jak to mieli w zwyczaju dawniej robić
Napisałem ''był'' bo nie jest już produkowany ale można jeszcze dostać nówkę ze starych zapasów.

Zdecydowałem się na niego z powodu nowej konfiguracji czyli podłączenia dodatkowego podciśnienia z kolektora dolotowego na wyjściu z '' tanka '' więc potrzebowałem jednokierunkowy zawór aby mocniejsze podciśnienie z kolektora nie ''wysysało'' mi powietrza z TIP gdzie jak się domyślam jest mniejsze podciśnienie.
Mój tank ma otwór na bagnet do sprawdzania poziomu więc podłącze tam prowizorycznie wskaźnik doładowania i sprawdzę poprawność tej teorii mierząc podciśnienie przy różnych konfiguracjach.

Jeśli chciałbyś zastosować ten zawór zamiast seryjnego ''grzybka'' to nie widzę potrzeby wpinania tam jednokierunkowego zaworu. Ma to sens przy setupie który wyżej opisałem i narysowałem.
Jak przetestuję i pomierzę to dam znać czy jest to warte zachodu







Pozdrawiam
Rozumiem, w taki razie poeksperymentuje z fabrycznym grzybkiem od 1.8T albo może znasz jakieś lepsze zamienniki z innych aut warte zachodu.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
Artur mamy ten sam motor AMU ,mam pytanko o ile sonda twoja jest lepsza od tamtej?
O tyle ze jest szerokopasmowa, jeżeli pytasz o ori.