Cytat Zamieszczone przez Olaf Zobacz posta
Witam, mam taki temat który mnie nurtuje od pewnego czasu. Czy to co piszą tutaj http://www.terminalczesci.pl/zamarza...w-samochodzie/ że paliwo poniżej -20 stopni Celsjusza może w baku zamarznąć? Swego czasu na stacji paliw widziałem karteczkę na dystrybutorze "Diesel nawet do -24*C" więc coś w tym musi być chyba... tak sobie teraz myślę, że moje auto stoi cały czas na parkingu jak by przywaliło porządnym mrozem to mogłoby być ciekawie, ale to chyba musi być jakieś marnej jakości paliwo hmm?
Powiem Ci tak z własnego doświadczenia. Poza TT mam w domu jeszcze Mazdę CX7 w dieslu. Auto mam od nowości, regularnie serwisowane jedynie w ASO i to tak by świeże filtry płyny wjeżdżały właśnie na zimę i ... **** niewiele to dało. Auto może nie nagminnie ale przy bardzo niskich temperaturach przy wyjazdach na narty potrafiło się przytkać, co skutkowało chwilowym ale wyraźnym spadkiem mocy. Od jakiegoś czasu wyjeżdżając na ferie na bak paliwa wlewam specyfik STP przeciw zamarzaniu paliwa (18-22 zeta) i jest ok. Z tego co widziałem można go kupić również do benzyniaków.