Tunerzy z którymi rozmawiałem dawali duże szanse na to, że uda im się wgrać do sterownika z auta amerykańskiego oprogramowanie europejskie. Jednak tak samo duże ich zdaniem było prawdopodobieństwo jak to określali uśpienia sterownika. Niewiadomą jest też ile poprzedni właściciel danego sterownika robił aktualizacji oprogramowania w nim, a to podobno w jakiś sposób trwale zabiera dostępną tam pamięć.
Na razie oprócz swiecącej sie kontrolki silnika auto jeździ OK, nie ma żadnych innych błędów stąd też nie robię nerwowych ruchów.
Obserwuję co uda się kupić:
- jakiś w miarę niedrogi zbliżony sterownik, żeby dać tunerom na próbę może uda się zmianić oprogramowanie i będzie ok. (zawsze mam mój w zapasie)
- inny amerykański (też tylko w dobrej cenie) wtedy tak samo będę mógł swobodnie testować u tunerów
- a może też w końcu trafi się coś dokładnie do mojego auta
- zawsze też pozostaje ASO - najdrożej, ale jest to też jakaś opcja

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Tak dla potomności:

Bardzo ogarnięty tuner ze śląska właśnie wgrał mi odpowiednie oprogramowanie. Szybko, profesjonalnie i w dobrej cenie. Jak ktoś potrzebowałby coś w kwestii sterownika silnika to gorąco polecam. W razie co prześlę namiary. Gość naprawdę wie co robi