Cytat Zamieszczone przez stona1 Zobacz posta
Hm... zgadzam się, że na logikę tak powinno być, ale jak widać na moim obecnym przykładzie sterownik o innych oznaczeniach działa poprawnie (gdyby nie wersja USA).

Pisząc, że mam kupić o identycznych numerach masz na myśli, że litery na końcu mogą być różne czy też nie?
Z tego co się orientuję ta mnogość wersji sterowników wynika z tego, że starsze wersje są zastępowane przez nowsze. Zależałoby mi poznać tą listę, które zastępowały które, wtedy szansa znalezienia używanego będzie znacznie większa.

Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma tunerami i zgodnie twierdzą, że mogą to zrobić, ale wspominają o tym, że to niestety w całości wyłączy układ EVAP i wtedy zamiast niego trzeba wstawić klasyczne odpowietrzenie zbiornika paliwa. Takie przeróbki niezbyt mi się widzą
Wolałbym, żeby udało się wgrać do sterownika USA oprogramowanie europejskie, ale wygląda jakby nie było takiej możliwości.
Mam na myśli to że w tych autach z tak rozbudowanym CAN podmiana sterownika który będzie w 100% współpracował z autem to loteria, no chyba że masz program który w 100% poda Ci właściwy zamiennik, jest jeszcze możliwość dobrania ECU po roczniku musi być z roku modelowego, jest szansa że trafisz, tak więc najpewniej kupić taki sam, tym bardziej ze masz DSG.