Polecam poczytać forum Mazdy. Co do serwisu tylko u wyłącznie u Kojota. Był nawet w programie Auto Marzeń. Co do silnika słów kilka, dlaczego w RX 8 są problemy. Dlatego że dzięki normom spalania euro i dlatego żeby było eko musiała być zmieniona struktura usuwania spalin i zbierania się nagaru z oleju. W RX 7 problem był rozwiązany poprzez mały kanał, przez który cały syf był wypychany do układu wydechowego a potem przez to na zewnątrz do środowiska. W RX 8 nie ma tego kanału przez co zbiera się to wszystko w silniku. Skutkuje to tym, że uszczelniacze po około 120 tysięcy kilometrów padają i przez to auto traci moc, kompresję itp. To powinno się robić tak często jak rozrząd, Ci 90 tysięcy kilometrów. Ale ludzie o tym nie wiedzą i jeżdżą aż do czasu jak się coś stanie. Ogólnie bardzo polecam auto. Wymiana tego wszystkiego już nie jest aż tak droga. Ale nie jest też tania. Można to złożyć na lepszych podzespolach. Ja osobiście znam jedną Madzie z przebiegiem 240 tysięcy kilometrów i nic jej nie dolega. A jest pełni seryjna i jeździ jeszcze na gazie. Mocowo będzie słabsza od TT nawet 231 konna Rx8 wersja od 180 TT. Moc jest bardzo wysoko i nie jest taka szybka. Ale prowadzenie. Nic nie pobije w tej klasie. I jeśli chodzi o praktyczną część samochodu. No nie ma co porównywać. Swapowanie silnika na rzedowke czy coś innego jest zabiciem tego samochodu to tak jak do mk1 wsadzić 1.9 tdi. Motoryzacja jest po to aby ją próbować. Chyba, że ktoś chce auto ekonomiczne i tanie to niech kupi VW. O Mazdach wiem wiele. Zbyt dużo swojego młodego życia zostawiłem w poszukiwaniu informacji na temat Mazdy. I jakbym miał możliwość to RX 7 lub 8 stała by u mnie pod domem. Szczególnie że w domu mieliśmy 4 Mazdy i o nich wiedziałem prawie wszystko.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka