Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
czesc nonamed,
tylko bez "specow" prosze tutaj, z tego co widze sa sami zapaleni entuzjasci, a od co niektorych tu obecnych, tzw. "specowie" mogliby sie sporo dowiedziec.. heh

hmm.. moim zdaniem, jesli wszystko bylo poskladane poprawnie, a mysle ze bylo, skoro podczas jazdy jak juz wskoczy 1 to reszta tez wpada jak trzeba (wiec mysle ze problem wysprzeglania mamy z glowy), to mysle ze przydaloby sie wymienic olej w skrzyni. w golfie mk3 gti tez mialem podobnie, czasem 1 nie dalo sie wlozyc (zwlaszcza po tym gdy olej w skrzyni sie nagrzal np po jezdzie w miescie, choc to nie bylo regula, bo na zimnym bywalo tak samo) chyba ze wczesniej wlozylem 2, a potem odrazu 1 i bylo oki. zmienilem olej na swiezy syntetyk i po kilkudziesieciu km problem zniknal. problemem moga byc tez luzy na polaczeniach linek miedzy lewarem biegow a skrzynia, lub zapieczone "pieski" synchronizatorow. full syntetyk powinien je przeplukac i .. "moze pomoze" jesli nie ulegly uszkodzeniu mechanicznemu. jezeli wymiana oleju pomoze to przejedz kilkaset km i ponownie wymien olej. syntetyk pod temp swietnie wyplukuje wszelkie nagary i przewaznie nastepuje poprawa, dlatego warto pozniej zlac ten syf i zalac znowu nowym olejem. co do oleju to znajdziesz na forum jaki olej zastosowac i o jakiej lepkosci. wiele osob na forum rekomenduje MOTUL GEAR 75W80. 2L wystarcza, ale jesli finansowo nie bedzie Ci odpowiadal to wez olej DOBREJ firmy o tej samej lepkosci.. jak cos to 75W90 tez moze byc, ostatnie cyfry mowia o temp otoczenia/roboczej oleju, a skoro nie zyjemy w Afryce wiec spokojnie, taki tez bedzie ok. no chyba ze upalasz auto na torze, wtedy stosuj 75W80.. pozdrawiam!
Dobrze, że jeden entuzjasta się odezwał

Zapomniałem dodać, że przy składaniu wszystkiego, po tym jak był wyjęty reduktor. Olej w skrzyni był wlany nowy - Motul Gear 300 75W90 (nie mam pewności, ale wcześniej też miałem ten olej, tudzież motyl gear 75w80 - zalany 20k km temu)...