Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Arttur ale ja nie mam już seryjnych sprężyn w a3, są tam twardsze Elorowe od TT 3.2 i po zmianie staba prowadzenie auta się poprawiło. Koło podnosi w ekstremalnych warunkach i nawet jeśli stab byłby cieńszy to nie wydaje mi się aby on aż w takim stopniu sprawił ,że wewnętrzne koło nagle złapie dobrą trakcję. Bardzo możliwe miało by kontakt z asfaltem ale mimo wszystko jego docisk będzie bardzo mizerny z powodu iż siła odśrodkowa prze na zewnątrz zakrętu , przechylając auto i dociążając zewnętrzną gumę.
Generalnie te stabilizatory to mocno niezrozumiany koncept w tuningu zawieszenia i masa ludzi popełnia w tym temacie błędy. Nawet na zbyt sztywnym tylnym stabilizatorze można poczuć że jest niby lepiej w pewnych zakresach prędkości ale przy ekstremalnych zakrętach zawsze będzie gorzej..
Mając twardsze zawieszenie możesz sobie pozwolić na cieńszy stabilizator i zyskujesz tym to że nie tworzysz restrykcji w niezależności zawieszenia.
Dodatkowo jeśli koło dotyka nawet ''słabiej'' to otwarty dyferencjał ( jak pewnie wiesz ) skieruje moment na koło o mniejszym oporze czego efektem będzie to że w ostrym łuku jest napęd na dwie osie a nie FWD

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Tak szczerze jeśli wchodzimy w temat zawieszenia to jest tam sporo do poprawy bo nie wszystkie tulejki są w idealnym stanie i myślę ,że to może być przyczyną bo jakoś prowadzenia TT a A3 to jest przepaść i tym bardziej ,że wiem gdzie są jakieś tam luzy;/
Myślę ze za jakiś czas na pewno się tym zajmę ale na razie brakuje trochę czasu :P
Nie będę krytykował stanu Twojego zawieszenia bo wiadomo że czas ani pieniądze nie rosną na drzewach ale jeśli bluzgasz na prowadzenie się A3 ( wiadomo że gorsze niz TT ale i tak... ) a potem okazuje się ze zawieszenie jest dalekie od nawet seryjnego ideału to co to za testy Panie

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Prosty przykład, wczoraj było już troszkę poniżej zera i auto znowu jest podsterowne bo na przodzie mam slicki a tył zimówka. Przód twardy i nie trzyma a tył idealnie i czuję dosłownie jak tył wypycha mi przód :P Ale postaram się szybko zmienić te opony bo nie jeździ się fajnie i jest niebezpiecznie.
Piszę to tylko aby uzmysłowić ,że dobór ogumienia to jest kluczowa sprawa bo to czy auto jest nadsterowne czy podsterowne nie zależy tylko od jednej rzeczy:P Temperatura opon ma baaaardzo duży wpływ na to
Wpływ doboru ogumienia na zachowanie się auta nie podlega nawet dyskusji, wiadomo że jest to kluczowa kwestia.
W tym przypadku można by jedynie dyskutować czy jest to dobór czy niedobór

Trochę temat zbacza w innym kierunku ale w zasadzie to wszystko jest powiązane ze sobą...








Pozdrawiam