Arttur ale ja nie mam już seryjnych sprężyn w a3, są tam twardsze Elorowe od TT 3.2 i po zmianie staba prowadzenie auta się poprawiło. Koło podnosi w ekstremalnych warunkach i nawet jeśli stab byłby cieńszy to nie wydaje mi się aby on aż w takim stopniu sprawił ,że wewnętrzne koło nagle złapie dobrą trakcję. Bardzo możliwe miało by kontakt z asfaltem ale mimo wszystko jego docisk będzie bardzo mizerny z powodu iż siła odśrodkowa prze na zewnątrz zakrętu , przechylając auto i dociążając zewnętrzną gumę.
Tak szczerze jeśli wchodzimy w temat zawieszenia to jest tam sporo do poprawy bo nie wszystkie tulejki są w idealnym stanie i myślę ,że to może być przyczyną bo jakoś prowadzenia TT a A3 to jest przepaść i tym bardziej ,że wiem gdzie są jakieś tam luzy;/
Myślę ze za jakiś czas na pewno się tym zajmę ale na razie brakuje trochę czasu :P
Prosty przykład, wczoraj było już troszkę poniżej zera i auto znowu jest podsterowne bo na przodzie mam slicki a tył zimówka. Przód twardy i nie trzyma a tył idealnie i czuję dosłownie jak tył wypycha mi przód :P Ale postaram się szybko zmienić te opony bo nie jeździ się fajnie i jest niebezpiecznie.
Piszę to tylko aby uzmysłowić ,że dobór ogumienia to jest kluczowa sprawa bo to czy auto jest nadsterowne czy podsterowne nie zależy tylko od jednej rzeczy:P Temperatura opon ma baaaardzo duży wpływ na to