Cytat Zamieszczone przez lesnygrzyb Zobacz posta
quarter napisz "cena i przebieg do ustalenia" nikt nie bedzie marudził dla mnie i tak moja była AR166 lepiej się prowadziła od TT 225 Q
Hihi, dobre, podoba mi się!

Ach, te niekończące się porównania - bez nich przemysł samochodowy umarłby po kilku latach Jeszcze nie miałem czasu porządnie pojeździć TT, tzn polatać po krętej drodze. Z pierwszych odczuć na pewno układ kierowniczy i zawieszenie mniej komunikują niż w Alfie - ale prawdą jest, że w Alfie prawie cały zawias wsadziłem nowy, w tym całkowicie nowy tył Powerlexa, który nadał sprężystości i dodatkowo "przykleił" ją do asfaltu. Plus nowe Pirelli P Zero Nero to raczej lepsze gumy niż średnio zużyty Nexen, który jest w TT. Jak ogarnę TT mechanicznie to wtedy łatwiej będzie porównać. Z drugiej strony za nic nie mogłem przy moich 181 cm i dosyć długich nogach usadzić się prawidłowo w Alfie - zawsze albo za bardzo zgięte nogi, albo za daleko kierownica. TT w tej konkurencji nie dała rywalce szans. Alfa ciągnie od samego dołu (w końcu V6 NA), za to kop TT powyżej 3.500 rev jest bardzo zacny. Skrzynia biegów w TT lekko zgrzytliwa (pewnie trzeba pomerdać linkami), w Alfie zaś nieco za mało precyzyjna. I tak dalej, i tak dalej...

A tak naprawdę to - zostawiając na boku oczywisty argument rozstrzygający w postaci wyboru Najdroższej - powiem Wam po cichu, że mnie się TT bardziej podoba....

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Zmiana ceny na 19 500 dla forumowiczów (19,999 na otomoto).