Pokaż wyniki od 1 do 15 z 66

Wątek: W0 WYSPA MOJA 2ga AUDI TT

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    lpg zapewne bardziej niszczy silnik a jak to dokładnie wygląda to może dowiemy się za jakiś czas jeśli kiedyś rozbiorę w swojej a3 ( chodzi mi po głowie zrobienie mocniejszego setupu ale brak czasu)
    Co do osiągów na lpg to mi się nie udało wykrzesać więcej niż na benzynie. Pomimo ,że mam najmocniejsze graty jakie są dostępne jest problem coś z tym gazem powyżej 6 tys obrotów;/ Auto było strojone z zewnętrzną sondą szerokopasmową a i tak nie jest do końca jak trzeba lecz może to wina wtrysków ;/
    Auto na gazie jest słabsze ale i tak ma na pewno 250+ bo obleciałem już nie jedną furę na lpg i w dupowozie konieczny jak dla mnie jest gaz.
    Tyle ,że ja już chyba dorosłem do tego albo mój zawód wymusza potrzebę 2 aut. Jedno szybkie zwinne i do zadań specjalnych ( wożenie silników itp a czasem lodówek, dzięki Marcin) a drugie które powinno być szybsze i wyglądać tak jak trzeba(tyle że wiecznie nie mam dla niego czasu) . W tym drugim niema mowy o LPG ale jak ktoś niema konieczności 2 aut to trochę rozumiem ,że chce tanio jeździć.
    Umówmy się taka TT nie jest autem sportowym bo niby czemu? była na torze? ma jakieś modyfikacje aby była szybsza niż zwykła seria? Także jak ktoś chce mieć ładne auto i nim tanio jeździć to niech leje i lpg.
    Osobiście jednak uważam ,że lpg jest paliwem gorszym i wsadzanie instalacji ( mowa o tradycyjnych ) do aut typu porsche itp to dla mnie mega profanacja i idiotyzm. Bo jak kiedyś będzie mnie stać na auto typu porsche TURBO ( jedyna opcja) to będzie i mnie stać aby zapłacić na stacji więcej. Ale Taka TT w moim odczuciu to ładne auto które się sprawnie porusza i do sportowego auta mu trochę brakuje dlatego lpg jest znośne i dajcie sobie spokój z tymi debatami bo każdy robi to co uważa za stosowne.
    Mi jak w a3 lpg nie działało 2 dni to byłem bardzo wkurzony ze płacę 2x i tyle aczkolwiek auto bardziej ochoczo się przemieszczało :P
    Także wystarczy już tego OT z tym gazem bo tak jak wcześniej pisałem, każdy robi z autem to co chce Właściciel i tak raczej nie planuje grubszych modów w tym aucie więc dlaczego ma się taniej nim nie poruszać ...

    A czy listw paliwowa zasilana jest z 2 stron? bo wygląda jakby z jednej a przy 6 cylindrach i tej mocy wskazane było by zasilić ją z obu stron i dać 2 filtry ...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-09-2015 o 11:55

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Sprzedaję moją srebrną Audi TT 225KM
    Przez franek332 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 17:12
  2. Moja TT
    Przez kroolik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 10:18
  3. Moja AUDI TT 8N 225KM QUATTRO
    Przez MICRI w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 09:45
  4. QuaTTro 225 jest moja i tylko moja
    Przez jarex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 08:32
  5. Audi TT - czas w końcu i na moją historię
    Przez Samson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •