W TT można sporo zyskać na wyciszeniu wnętrza używając maty izolacyjne .
W 8N najbardziej zauważalne efekty daje oklejenie blachy pod tylną kanapą , bagażnika i miejsca nad tylnymi nadkolami + do tego drzwi .
Podłoga nie da wielkiego efektu bo wykładzina ma dość grubą izolację jednak sumarycznie z resztą oklejenia może w pewnym stopniu przyczynić się do dodatkowego wyciszenia.
Podobnie dach tyle że chyba robił bym go w pierwszej kolejności przed podłogą .

Trzeba też pamiętać że wszystko ma swoje plusy i minusy, za wyciszenie zapłacimy dodatkowym przyrostem wagi bo maty w brew pozorom nie są takie lekkie .
Ilość maty potrzebnej do wyklejenia może ważyć od 15 do nawet 25 kg lub nawet więcej w zależności od rodzaju maty i zakresu oklejania .
Nie każdy jednak skupia się maksymalnie na osiągach więc dla wielu może nie być to problemem

Inną ciekawą alternatywą są izolacje rozpylane za pomocą pistoletu i o takim rozwiązaniu sam kiedyś myślałem i pewnie wrócę kiedyś do tematu .
Nie wiem czy w EU jest to dostępne ale świetnym produktem w tej kategorii jest Lizard Skin .
Oferują powłoki zarówno do izolacji termicznej jak i akustycznej , waga zdecydowanie mniejsza od mat a skuteczność podobno bardzo dobra .
Osobiście nie mam z tym doświadczenia ale czytałem wiele pozytywnych opinii .






Pozdrawiam