Podłączę się trochę do tematu bo jak wiadomo o nic nowego nie spytam bo wszystko już jest na forum
Dzięki uprzejmości Asiksona (dzięki Krystian!) zakupiłem down pipe 3''. Nie planowałem- ale że okazja - to jest

I teraz pytania:
1. Co z drugą sondą lambda w przypadku usunięcia katalizatora? Bo coś z nią trzeba zrobić a nie mogę się dokopać do tego info na forum.
2. Jeżeli usunę to zostawić chociaż pustą puszkę czy puszczać na przelot? (wiem wiem - było ale dawno - może ktoś ma nowsze doświadczenie?)
3. W przypadku zastosowania sportowego kata druga sonda lambda będzie podawać inne wartości niż przy oryginale - nie wpłynie to na pracę silnika?
4. Ogólnie rzecz biorąc to rozważam puszczenie całego wydechu w 3'' likwidując to wbudowane zwężenie (ten malutki tłumik środkowy też usuwam) bo przecież od końca zestawu DP to tłumika końcowego (już zmodyfikowany - wydajny) jest tylko kawałek rury. Gdzie taką kwasówkę można kupić? Szukać gotowej już dopasowanej rury 3'' czy znaleźć firmę która dognie taką rurę na wymiar?

Z założenia pomijam firmy tuningowe bo raz że filozofii w montażu nie ma a dwa że życzą sobie górę kasy za odkręcenie 4 śrub i dwa spawy...