Jeździłem (wprawdzie nie TT ale Gtv 3.0) na chyba wszystkich sieciowych paliwach. 100 z Shella vs 98 od kogokolwiek innego - nie odczułem różnicy. Prawda też jest taka, że różnicę odczuwasz wyraźnie albo w bardzo słabym aucie (typu silnik 1.0) albo kiedy mierzysz czasy przejazdów. Przy mocy 150KM+ i normalnym użytkowaniu trzeba by mierzyć mikrometrem poziom wciśnięcia pedału gazu żeby wyłapać różnicę Zmiany mogą za to być widoczne w kulturze pracy silnika.

Niestety, mam wrażenie, że paliwa 98 i 100 czy inne droższe bywają często gorsze od zwykłych - prawdopodobnie dlatego, że dłużej "leżakują" w zbiornikach na stacjach ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów. Ale nie jestem chemikiem, nie znam się - za to częściej miewałem problemy z paliwem 98 niż 95.

Bardzo złe doświadczenie miałem z 98 ze Statoilu - Gtv praktycznie odmawiała współpracy. Po dolewkach zaczęło być lepiej aż uspokoiło się zupełnie po zalaniu całego baku nowym paliwem. Podobnie z Vervą diesel i Audi Q7 - masakra, aż do dolewki połowy baku. Moim zdaniem to kwestia konkretnej stacji i konkretnej partii paliwa.

@Batman 117 - moim zdaniem lej kolego natychmiast coś innego, nawet 10 litrów i co 10 litrów uzupełniaj aż ta padlina którą masz w baku zacznie stanowić coraz mniejszą część całego paliwa w zbiorniku.