Jaki to błąd? nie słyszałem o błedzie poślizgu sprzeągła.
jest to błąd 1155 - sprzęgło błąd mechaniczny
Ile masz przelatane?
200 000
czy ktoś zmieniał olej i filtr w haldexie?
Tak, był zmieniany jakiś czas temu przez poprzedniego posiadacza olej oraz filtr (prawdopodobnie desperacka próba uratowania napędu)
czy ktos czyscil magnes?
o jakim magnesie mówisz, czytałem troche o Haldexie gen. 1 ale nie słyszałem o magnesie. Pytałem paru mechaników we Wrocławiu, nikt nie chce sie bawić z rozbieraniem mostu haldexa, chyba nie mieli z tym do czynienia za bardzo i każdy wali od razu że wymiana całego napędu.
Czy zmieniany byl olej w dyfrze?
ciężko mi powiedzieć, wiem że w haldexie był bo jest to normą wymiana oleju tam, a czy w dyfrze również to nie wiem.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
odnosnie punktu pierwszego szukajka!!! http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=haldex

Odnosnie punktu drugiego. Przerabialem niedawno u siebie. Pierwsze co sprawdz zawor n75 (miernik do reki ustaw na ohm i podepnij do pinow na zaworku, ma pokazac ok 30ohm im nizej tym gorzej 25ohm to juz szrot), sprawdz zawor DV zawor znajduje sie obok N75 to ten plastikowy grzybek z rurka podcisnienia na czubku (wyjmij zawor z ukaldu wez go do reki, wez przedluzke od tryczki i wsadz w dolne grube wejscie. ucisnij sprezyne w srodku i trzymaj. Jednoczesnie kciukiem przycisnij cienka rurke na czubku od podcisnienia i dopiero wyjmij przedluzke. Zawor powinien zostac w pozycji bez zmian. Po zwolnieniu kciuka sprezyna powinna odbic, jesli jest odwrotnie szukaj drugiego zaworu DV.) szczelnosc ukladu doladowania (generalnie chodzi o to aby napompowac uklad sprezonym powietrzem max do 0,7bar!! i sluchac czy powietrze ucieka i ktoredy. ja mam motor 180km wiec nie pomoge Ci jak to zrobic wpisz w szukajce jak to zrobic poprawnie w Twoim silniku zeby czegos nie uszkodzic) , sprawdz czy znajduje sie olej w ukladzie dolotowym (zdejmij rure od intercoolera) i sprawdz czy jest w niej olej, generalnie troche sie zdarza ale jesli wyraznie widac ze jest go sporo to , jesli turbo w dalszym ciagu dmucha ale auto idzie slabo sprawdz w jakim stanie jest katalozator. U mnie on okazal sie problemem. Tylko wyjecie i latarka w reke i wzrokowo sprawdzic od strony wlotu spalin i wylotu spalin. Turbo olej wyrzuca do kata gdzie sie dopala tworzac nagar. Zapchany kat i silnik nie moze poprawnie odetchnac, przez chwilke sie zwija a potem po 3tys masz wrazenie ze ktos podczepil Ci przyczepe gruzu.. Zeby zaoszczedzic sobie rozbierania rozepnij uklad wydechowy za katem i tam zaswiec, zobaczysz tylko jeden z katalizatorow z lewej strony, ksztalt uniemozliwi Ci zerkniecie do drugiego ale jesli zobaczysz czarne ''sople'' albo ''ziarna fasoli'' na siatce to szukaj kata. W sumie od tego bym zaczal, motalem sie 2 dni ze swoim gdzie diagnoza kata zajmuje 10 min i to byl problem. Zalozylem nowe turbo i nowy kat i jak do tej pory spokoj.

odnosnie punktu trzeciego, podpiac do kompa i sprawdzic jaki blad wyswietla w module poduszek. zastosowac sie i usunac problem. skasowac blad i sprawdzic ponownie.

jak cos pytaj. powodzenia.
zawór DV został wymieniony bo podobno był zalany olejem :/ prawdopodobnie sprawdzali zawór n75, wymienili i jest to samo więc założyli z powrotem mój.
Katalizator odpada ponieważ auto jednakowo powoli przyspiesza od tych 2 tys. do 4.5 tys. powiedzmy - znaczny skok widać dopiero ok. 5.2 tys.
Tylko tak jak mówie. Na VAGu wywaliło mi błąd zbyt niskiego ciśnienia doładowania.
Chłopaki szukają przyczyny - pewnie słono zapłacę bo już tego drugi tydzień szukają. Jak znajdą i to zrobią to dam znać i opiszę problem, być może ktoś będzie miał z tym problem.