Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: nowe DV i sondy

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Wałbrzych/Galway
    Posty
    62
    zaczyna od ok 2500 tak jak turbina sie zalacza, tak slychac do ok 3500 bo pozniej silnik zaglusza. Za 2 tyg. bede w Polsce to sie zaopatrze w forge bo troche taniej jest, tutaj 260 euro wolaja, a ze bede w kraju to przy okazjisobie go zakupie. A tak poza tym to wie moze ktos gdzie moglbym zakupic wszystkie weze do ukladu turbo, bo juz swoje wysluzyly, i przydaloby sie je wymienic.

    Pozdrawiam

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nitr0 - daj fote bo nie wiem o jaka czesc chodzi

    Wracajac do tematu to stozki sa mylace w tej sytuacji bo to normalne ze glosniej slychac turbine i swist zasysanego powietrza , jesli jednak test DV wypada negatywnie to wiadomo o co chodzi ..
    Przy seryjnym filtrze nie powinno byc glosno slychac tak wiec polecam przetestowac DV..

    Rafał wszystko kupisz z Forge Motorsport , z tego co pamietam maja chyba nawet wezyki do podcisnienia z '' metra "


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, Jeśli ciągniemy temat to może da sie sprawdzić (przetestować)zawór EGR i można coś DR. napisać wiecej o tym elemencie .

    p.s. Robiłem test tego zaworu DV i wypadł negatywnie:
    1.Bardzo ciężko go wcisnąć( sprężyna trzyma)
    2.Jeśli zatkam palcem i wyciagne długopis to praktycznie spada sprężyna na sam dół zostaje około 1 mm prześwitu ;-/
    3.Cały zawór jest mokry w oleju czy coś z nim nie tak
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  4. #19

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    no ja mam tak samo ... forge 007 już zamontowany ... ale hmmm nie czuję żeby coś było lepiej ale Wymieniony jest i jestem spokojny.... a wężyki na podciśnienie to możesz kupić na allegro albo sklep re5pect ... ja tam kupowałem i Forga i weżyki alekupiłem złe średnice ;P:.... muszę dokupić i wszystkie wezmę i powymieniam co by ładnie było ....
    To jak jest z tym Cińkim wężykiem co do DV wchodzi ma być zopaską czy może bez ?Arttur, po jutrze zrobię te foty bo jutro na cały dzień do roboty idę i czasu brak ...
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Nitr0, A ty jak masz tą opaske czy nie ?Ja jej nie mam ale moge stwierdzić z czystym sercem ze wczoraj jak DV troche pomęczyłem z testem.Auto czasami potrafiło pojechać ;-D
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    nie mam opaski ale bede wężyki na podciśnienie wszędzie wymieniał ... nie czułem różnicy narazie bo nie katowałem do wysokich obrotów a to tam niby jest efektywny przypływ mocy ... ... może jutro
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Maxvibe
    Arttur, Jeśli ciągniemy temat to może da sie sprawdzić (przetestować)zawór EGR i można coś DR. napisać wiecej o tym elemencie .

    p.s. Robiłem test tego zaworu DV i wypadł negatywnie:
    1.Bardzo ciężko go wcisnąć( sprężyna trzyma)
    2.Jeśli zatkam palcem i wyciagne długopis to praktycznie spada sprężyna na sam dół zostaje około 1 mm prześwitu ;-/
    3.Cały zawór jest mokry w oleju czy coś z nim nie tak
    Zawor ten zwany Combi Valve - Odpowiedzialny jest za systemy SAI I EGR , w TT nie wystepuje system EGR . Jesli bedzie nie sprawny to moze przepuszczac spaliny do ukladu dolotowego , jak na razie spotkalem sie z tym tylko u jednego klubowicza
    Wystarczy jesli na cieplym ( koniecznie ) silniku odepniemy ta ciensza rurke dochodzaca do puszki filtra powietrza , jesli nic nie bedzie sie nia wydostawac to zawor trzyma ..

    Jedli chodzi o Twoj DV to odrobina oleju jest zawsze w systemie dolotowym ..
    Zawor jeszcze dziala skoro nie opada do konca ale moze juz praepuszczac w czasie doladowania ..

    Zdecydowanie powinna byc opaska na tym cieniutkim wezyku ,jesli sa problemy z dostepem do tak malych opasek to swietnie spellniaja role plastikowe opaski zaciskowe typu '' zip tite " i mozna je spokojnie stosowac na wezykach podcisnieniowych ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Wałbrzych/Galway
    Posty
    62
    No dobra Arrtuur, a jaka dlugosc bym potrzebowal do wymiany wszystkich wezy ukladu turbo??Albo ma moze ktos schemat jakie dlugosci i jakiego przekroju sa te przewody??

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    mi teżby sie to przydało bo podejżewam gdzieś nieszczelności albo łopatki turbiny walnięte bo nie ciągnie jak powinno... po jutrze zamawiam VAGA i bede już patrzył jakie ciśnienie na doładowaniu mam.... bo wątpie czy 1.4 bara będzie
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

Podobne wątki

  1. sondy
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 11:57
  2. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  3. Numery o2 sondy
    Przez Flyboy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 16:53
  4. Logi sondy, za bogato?
    Przez Maras_66 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 23:19
  5. Błędy Sondy lambda, S3 1.8T BAM
    Przez medeis_7 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •