Cześć,

Po 3 latach użytkowania TT-ki przyszła pora na wymianę opon.
Jak zapewne wielu przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł na poprawienie wyglądu auta poprzez zainwestowanie w jakieś wypasione alusy.
Sądziłem, że po prostu udam się do sklepu, kupię felgi jakie mi się podobają oraz opony i po sprawie. Tymczasem usłyszałem opinie typu, że nie właściwie dobrane opony do większej felgi dobiją mi zawieszenie etc... Od razu nadmienię, że moja wiedza w temacie jest niemal zerowa stąd postanowiłem się poradzić tutaj obeznanych wielbicieli TT. O co by mi chodziło? Pokazuje to załączone zdjęcie. Fotka A to moja obecna sytuacja. Oryginalna felga, taka nijaka trochę, nawet nie wiem czy to 15' czy 17', do tego już są troszkę podniszczone. Chciałbym uzyskać efekt jak na foto B, przy czym nie chodzi mi o taka konkretnie felgę w sensie wzoru, a o efekt jakie tego rozmiaru felga i opona nadaje całemu autu.

No i teraz kluczowe. Jaki rozmiar felgi, z jaką oponą da mi taki efekt. Czy muszę dodatkowo auto obniżać lub coś innego czy sama zmiana felg i opon wystarczy? No i czy po takiej zmianie nie rozwalę sobie szybko zawieszenia lub komfort jazdy znacznie nie ucierpi. Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie. Pozdro.