Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
Metalowe Dv-ki o których mowa w temacie 2.7BiTurbo, pochodziły z allegro - pytałem dla pewności właściciela , nie pochodziły z properfektu, zapewne stąd te akcje - można przypuszczać że były podróbkami ?

Druga sprawa - pytanie do Pawła apropo nieszczelnych zaworów od propera - czy takie coś pochodzi od propera i bywa szczelne ?


Ja miałem S3ke APY-ka która miała ten zawór założony przez właściciela a on saml twierdził że pochodził od propera -

W czasie moich testów przy eliminowaniu nieszczelności ostatnim punktem okazał sie zawór bov - przepuszczał, przy tescie pianowym z otworów leciały bombe powietrza, założyliśmy serie ori dv i turbo zaczeło budzić się dobre 200rpm wcześniej.

Generalnie głośno myślę i dochodzę do wniosku że skoro ja trafiałem na same buble a np Paweł trafiał na same szczelne , śmiem twierdzić że odsetek sprawnych do nieszczelnych wynosi około 50:50%.
Jako że nigdy nowy seryjny DV mnie nie zawiódł i osobiście lubię pewne rozwiązania to po prostu stosuje seryjne DVki , bezobsługowe.


Dla głodnych wrażeń syku i gwizdu upuszczanego powietrza doładowania turbo, z zaworów atmosferycznych BLOW OFF - BOV można je montować do 1.8T po zmodyfikowaniu programu, działają one poprawnie (o ile są sprawne) po przystosowania elektroniki do współpracy z zaworem atmosferycznym.
Tak jak pisałem , ja się opieram na dv propera które mają inną budowę niż ten. W dodatku jakiś czas temu dv zostały poprawione ale to już mineło sporo czasu i tamte myślę ,że powyżej 99% się nie sprawdza. Odnośnie tego zaworu atmosferycznego to nie polecam do 1.8t dlatego nawet nie brałem pod uwagę w swoich rozważaniach. A turbo się budzi na dv 200 obr szybciej nie z powodu bardzo malutkiej nieszczelności która mogła być w tym ZAWORZE ATMOSFERYCZNYM tylko z zupełnie innej przyczyny ale pewnie wiadomo Ci z jakiej :P
Podsumowując ja pisałem jedynie o DV propera i te z czystym sumieniem mogę polecić a pozostałe warianty to jak już ktoś tam sobie chce bo ja ich nikomu nie zakładałem ani nie polecałem ponieważ te silniki najlepiej pracują na 100% dv a nie jakiś psikawkach. Jak ktoś chce posapać sobie to niech założy męskie turbo i wtedy nawet pomimo dv dźwięk jest fajniejszy niż z jakimś psikającym zaworem na miniaturowej turbince ;P