Zgodnie z obietnicami zrobiłem mały test kamerek, które akurat posiadałem, test polegał na sprawdzeniu czułości czujnika ruchu. Modele , ktore sprawdziłem:
Seria Blow F350/450/550 , Quer HD 1920, Mio MIvue 358, Quer HD Basic, Prestigio RoadRunner 300.
Kamery zostały umiejscowione pod lusterkiem wstecznym, czyli na środku szyby.

Testy były dwa, pierwszy imitacja delikatnego uderzenia parkingowego (obcierki, tu delikatne dotknięcie zderzaka), drugi imitacja zarysowania lakieru (do tego użyłem rączki gumowego śróbokręta, i tu ważne sprawdzałem to z boku auta tak aby detektor spróbował wykryć "bujnięcie" auta), Auto testowe Citroen Berlingo , więc w miarę miękie zawieszenie.

Wyniki:

Pierwsze zdarzenie (dotkniecie w przód auta), zarejestrowały wszystkie w/w modele prócz rejestratora Quer HD Basic, który działał w sumie jak chciał, bo nawet potrafił nagrywać wdedy gdy nie było kompletnie , żadnego ruchu wg. mnie.

Drugie zdarzenie, czyli złosliwe zarysowanie z boku auta niestety nie wykrył żaden rejestrator, dopiero pru uzyciu znacznej siły (nie wydaje mi się , że az takiej potrzeba aby ostrym narzędziem zarysować samochód) rejestratory zaczeły nagrywać.
Wyjątkiem był Blow F550, ale tu dał o sobie znac szeroki kąt patrzenia (170 stopni), który zarejstrował ruch przed słupkiem A (błotnik).

Test wykonany o godz 13.00 więc widoczność dość dobra.

To tyle , mam nadzieje, że komus się to przyda.