druty drutami bo z a3 też pewnie bedą druty wystawać z racji planów jakie są wobec niej
A w temacie dalej sie coś dzieje gdyz robię wszystko na szybko póki mam chwilę na to i inne jeżdżące auto .
Rozrząd trzeba troszkę było zabezpieczyć na wszelki:

Gdy słupek już się poskładał to zrobiłem małą przymiarkę jak to będzie wyglądać:

Nawierty na LPG już są i wtryski będą na dole aby nic mi pod maską nie szpeciło ;P
Słupek już ożeniony ze skrzynią gotowy do wrzucenia:


Także jakiś czas temu kupilem sprężyny od Elora i na tył już jakiś czas temu poszły ( auto się usztywniło i zaczęło lepiej prowadzić więc przyszła pora na przód )

Po lewej od r32 w środku h&r do TT quattro i seria sprężyny od a3 ( pasują do TTi chyba są takie same )
Nie wiem czy to będzie poprawie działać ale zaryzykowałem i naciągnąłem na dole i na górze trochę węża aby sprężyna po włożeniu na amor siedziała sztywno bo bez gum nie była odpowiednio napięta :/
Fotka względem serii sprężyn ( bedą na sprzedanie jeśli mój patent będzie działał jak chce )

Stan tych moich jest na prawdę dobry jakby co ale r32 to r32 :P
I ostatnia zabawka to :

Ten który już wysechł jest od TT a ten jeszcze mokry od a3 :P Ciekawi mnie jak będzie się biegami operować ale w razie czego powrót do serii będie trwał chwilkę :P W TT mam jeszcze regulację na krótki skok lub bardzo krótki ale zobaczymy jak będzie to działać w trakcje jazdy