Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
Wyjec na czym polega adaptacja skrzyni? Dzis jezdzilem i bylo raczej normalnie

Elmacho masz racje to jest zacinajaca sie lopatka nie zepsuta. Dzis po kilku obrotach kierownica odpuscila i dziala normalnie... Do nastepnego zaciecia. Obstawiam ze w srodku jakis element sie przemieszcza i blokuje mozliwosc nacisniecia jak "podejdzie" w zle miejsce. Potem znowu sie przemieszcza i manetka dziala. Z moich odczuc jest to na 99% blokada mechaniczna. Trzebaby wyjac ten element z kiery i potrzasnac naslu****ac czy jest jakas grzechotka. Obawiam sie ze jest to element nierozbieralny wyjalbym go ale jakos mam obawy przed demontazem poduszki w kierownicy... Niby wszystko jasne i nie powinna strzelic... Ale jakos tak mam opory
Adaptacja skrzyni potrzebna jest w wypadku jak się totalnie rozkalibruje ECU skrzyni i z jakiś powodów nie może się sama zaadoptować, np po gruntownej naprawie wymianie, itp. po zmianie oleju resetuje się ECU i nie jest adaptacja konieczna, no chyba że jak wcześniej napisałem.
Jak ktoś chcę się lepiej poczuć i wyczyścić lekko portfel, to może sobie adaptację zrobić, nikt mu nie zabroni.