Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
Czytanie ze zrozumieniem. Tak się zachowuje skrzynia w nienagannym stanie? Jeśli to jest normalne, to ja musiałem mieć w poprzednich 8N uszkodzone skrzynie, bo nic nie zgrzytało. I chyba 99% forumowiczów z taką skrzynią na ten sam ,,problem" co ja miałem, bo im raczej też nic nie zgrzyta.
Gratuluję aut w znakomitej kondycji.
"Tak się zachowuje skrzynia w nienagannym stanie?". Właśnie tak. To urządzenie mechaniczne. Z kołami zębatymi w środku. Zbyt gęsty olej ( na przykład z powodu niskiej temperatury) może powodować niepożądane obroty kół zębatych biegów nieaktywnych, utrudniając zmianę przełożenia. Czasem jest to niewielki opór przy zmianie przełożenia a czasem, gdy prędkości obrotowe kół są większe, lekki zgrzyt. Jeśli problem po rozgrzaniu nie ustępuje najprawdopodobniej z użyte są synchronizatory, odpowiadające za zatrzymanie koła. A zgrzyty na każdym biegu i przy każdej prędkości można spowodować niecałkowitym wysprzęgleniem. Możesz przeprowadzić próbę. Spróbuj włączyć pierwszy bieg bez wciskania sprzęgła. Na pewno zazgrzyta, ale nie będzie to świadczyło, że ze skrzynią biegów jest coś nie tak. I o tym właśnie wcześniej napisałem. Niestaranne wciśnięcie sprzęgła spowodowało zgrzyt i tyle.
Jaśniej nie umiem.
"I chyba 99% forumowiczów z taką skrzynią na ten sam ,,problem" co ja miałem, bo im raczej też nic nie zgrzyta.[/QUOTE]"
Słowo RACZEJ jest tu kluczowe a 99% to śmiała teza i może niech każdy opowie o swoich doświadczeniach bez adwokata

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Stary olej w zimie potrafi poszarpać nerwy, więc jeżeli prooblem występuje jedynie w ujemnych temp na zimnym silniku, to olej koniecznie do wymiany, warto przy okazji wymienić też w tylnym dyfsze wchodzi go ok 1L i jest ten sam co do skrzyni czyli 75w90
Dla zdrowych skrzyń polecam interwał co 60tyś km.
Dzięki za merytoryczne porady. Na pewno skorzystam