Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: S-tronic Audi-Lambo

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Nie mam porównania odnośnie s-tronic z R8 czy gallardo ale mam porównanie z najnowszym modelem PDK (do niedawna najszybszą automatyczną skrzynią na świecie - z tego co mi mówili w Porsche to chyba ferrari ma teraz najszybszą).

    W s-tronic nie da się włączyć trybu gdzie auto będzie stało na 1ce. Czy w PDK tak się da to nie wiem, nie sprawdzałem tego. Natomiast można sterować biegami podczas jazdy.

    Powiem tak, s-tronic działa naprawdę rewelacyjnie. W trybie S zmienia biegi błyskawicznie (dwusprzęgłowa skrzynia), czas reakcji to 0,002 sek. Ten czas jest tak szybki, że został uznany za ciągły. Pomimo, że PDK w Porsche jest jeszcze szybsza to jest to niezauważalne w trakcie jazdy w trybie sportowym, ponieważ te przełożenia w obu skrzyniach są ekstremalnie szybkie. Jedynie na pomiarach pewnie wyjdzie jakaś minimalna różnica ( 0,001 sek ).

    W trybie półautomatycznym jest już znaczna różnica w działaniu. S-tronic działa zdecydowanie wolniej, ok 1 sek czas reakcji od wciśnięcia przycisku w PDK jest to ułamek sekundy. W s-tronic pomimo, że masz tryb "ręczny" auto będzie jechać do odcinki i przełączy bieg w PDK jedzie do odcinki i odetnie ale nie zmieni biegu jak w manualu.

    Jedyna "wada" w DQ250 S-tronic to opóźnienie na lunch control ok 0,7 sek. W praktyce wygląda to tak, że jak stoimy na światłach i puścimy hamulec równo z rywalem np. w manualu to rywal rusza a my stoimy w miejscu i możemy jedynie w tym czasie podziwiać naturę i czekać aż skrzynia załączy bieg i wystartuje. Specjalnie napisałem "wada" bo ten czas mimo wszystko jest krótki a LC przydaje się tylko do wyścigów. Osobiście skorzystałem z LC może z 5-7 razy bo szkoda mi było sprzęgła. W DQ500 ten problem nie występuje w PDK też tego nie ma.

    Reasumując s-tronic to genialna skrzynia, która śmiało może dorównywać najlepszym na świecie Od początku byłem nią zauroczony i wiedziałem, że następne auto musi być co najmniej z s-tronic.
    Da się programowo włączyć tą opcję, ogólnie nie jest to zalecane z powodu większego zużycia sprzęgieł. Mam u siebie zmienione oprogramowanie S-tronic działa jeszcze szybciej niż seryjny, tak że nie wyobrażam sobie że by coś działało jeszcze szybciej, to już raczej marketing, nie zauważalny dla zwykłego kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-02-2014 o 12:07
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Audi TT 2.0 S-Tronic
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 16:34
  2. MK2 [8J] Sprzedam Audi TTS Coupe 2.0 S-tronic
    Przez warren302 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2017, 08:18
  3. Audi TT, 2.0TFSI, S-tronic, Bodykit TTS
    Przez malik w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •