Siema klubowicze. Podobnie jak w pierwszym poście. Dwa dni temu poczułem dziwny luz lewarka zmiany biegów. Biegi wchodziły bardzo dobrze, ale luz mi się nie spodobał. Dziś pojechałem na myjnie i na parkingu wykręciłem gałkę i torxem odkręciłem gumę ochronną, która chroni wybierak przed brudem. Pręt, do którego wkręca się gałkę zmiany biegów dosłownie odpadł. Dobrze, że na postoju. Ponieważ byłem daleko od domu to rozkręciłem tunel środkowy i wyciągnąłem cały lewarek, ale żeby to zrobić musiałem odłączyć jedną linkę, która się wygięła. Pojechałem do kogoś kto mi zespawał lewarek. Przy spawaniu pękła niestety sprężyna, która odbija lewarek. Po złożeniu okazało się, że podczas wyciągania lewarka wygiąłem linkę i wchodzą mi tylko biegi 1, 3, 5.

Główne pytanie- jak wymienić kasetę/ wybierak skrzyni biegów ??? Trzeba rozpinać wydech, zdjąć osłonę termiczną i dopiero wtedy ma się dostęp do całej kasety ? Jak najlepiej rozebrać układ wydechowy, aby się tam dostać ? Czy można wymienić samą linkę ? Podczas wymiany skrzyni z 5 na 6-biegów nie wymieniałem tego elementu, bo wersja z "piątki" pozwala też na wrzucanie szóstego biegu i nie ma z tym problemu. Została mi cała kaseta/ wybierak z linkami komplet do wymiany, ale wiem, że to sporo pracy, a jest to praktycznie nierozbieralne. Czy ktoś odpinał same linki ? Są one zamontowane na takie dziwne plastikowe zaciski, ale po ich ściągnięciu nie widzę możliwości wyciągnięcia linek, ale może jest jakiś sposób.

Pozdrawiam