Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
Ja bym raczej powiedziała, że przy napędzie quattro, używanie ręcznego aby auto wrzucić w poślizg, jest zbędne, a co gorsze - własnie niebezpieczne, jak kolega wyżej opisał. Jak jest napęd quattro, używanie ręcznego odłącza tył. Więc jedynie można ręczny użyć podczas wysprzęglenia samochodu, co wiąże się z mniejszą jego kontrolą. Zdecydowanie lepiej nie wspomagać się ręcznym i tak też uczyć się driftu.

Oczywiście inaczej wygląda to przy napędzie na przód.

I wbrew temu co czasem mówią Panowie w niebieskim, powinno się pojechać na ośnieżony parking, spróbować kilka razy i zobaczyć jak nasz samochód zachwuje się podczas poślizgu. Wiele osób panikuje w takich sytuacjach, naciskając nie ten pedał co trzeba.

Swojego czasu nasunął mi się pomysł, żeby zrobić taką szkołę/kurs jazdy dla kobiet, aby nauczyć je podstaw driftu, aby odważyły sie wprowadzić auto w poślizg, wyprowadzić je z poślizgu i do tego jeszcze mieć trochę zabawy. Może kiedyś...
Powiem tak jak jest miejsce to można i wprowadzić auto w poślizg samym napędem bądź dohamowując przed zakrętem. Najlepiej jak jest śnieg na całej drodze. Troszkę pojeździłem po wąskich drogach gdzie albo są metalowe bariery albo śnieżne tunele i niestety nasze auta nie nadają się do szybkiej i kontrolowanej jazdy poślizgiem. W krytycznym momencie dostajesz napęd na tył i auto zaczyna wyjeżdżać z drogi a jak delikatnie wtedy odpuścisz gaz to nagle rzuca w drugą stronę, że nie raz nie zdążyłem z kontrą Wtedy to szybko ręczny żeby nie wlecieć na barierkę a auto obraca się o 180stopni i jeszcze parę metrów jedziesz do tyłu. Prędkości dochodziły na wyjściu z zakrętu do 70km/h i było trochę nerwowo. Dużo łatwiej jeździć w poślizgu pod górkę . Ze stromej górki nie dasz rady wprowadzić auto w poślizg samym napędem bo jeśli to zrobisz to są duże szanse że nie utrzymasz się na drodze. Tył zacznie Cię wyprzedzać co nie raz mnie spotkało i resztę już znasz czasami dodaniem gazu udało mi się wyjść ale prędkość rosła bardzo szybko i stawało się to niebezpieczne. Jak brakowało drogi to odejmowałem gazu wtedy nagle tył leci w drugą stronę i to jeszcze trudniej opanować
wklejam jakieś tam moje nauki. w tym roku będę na pewno nowe pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=YtgqiF5AGDs