Załącznik 5078Załącznik 5079Załącznik 5080Załącznik 5081

Tak mam u siebie , na 100% wiem ze to S3 , co do zaproszenia do Warszawy to dziękuje bardzo , ale to kawał trasy i nie do końca wiem czy byłby sens . Nie znacie może kogoś z forum z trójmiasta ?

Już brak mi pomysłów , przejrzałem dziś jeszcze wszystko co mi przyszło do głowy , podokręcałem opaski na każdym przewodzie przy kolektorze jak i odmie. wszystko w najlepszym porządku , próbowałem ruszając wszystkim czy praca silnika sie zmieni i nic .

Jak odpaliłem zimny i jechałem spokojnie to wszystko ok , nawet jak się rozgrzał , wtedy wystarczyło tylko raz pocisnąć do 5-6tys i wszystko sie chrzani ,odstawiłem go i wychłodził się trochę , po czym odpaliłem i zostawiłem go samemu sobie w garażu i powoli się rozgrzewał . No i w miarę rozgrzewania coraz gorzej , a jak osiągnął 93st i trochę gazu użyłem na luzie to w ogóle mu odbijało , co chwila strzelał z tłumika .
Ma tak tylko przy utrzymywaniu obrotów ,a przy mocniejszym przyspieszaniu nie ma tej bolączki.

Może to być wina sondy ?

Błędów póki co brak :/

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Witajcie , dziś udało mi się ogarnąć swój kabel i w końcu zaczał działać i zrobiłem logi z przepływomierzem który wcześniej czyściłem . Co się okazało i na logach widać , auto w trakcie przyspieszania na 3 biegu zerwało kapcia przy nabraniu boosta [widać przy obrotach pomiędzy 4 a 5 tys obr, nie było to sprzęgło bo prędkościomierz również zwiększył prędkość , następnie razem z obrotami opadł i ciągnął dalej dobrze . Natomiast zadziwił mnie wynik przepływomierza gdzie przy wartości 6600obr pokazał 271gram

Grupy: 002,118,031 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_155269.html

Nie wiem czy przepływka zafiksowała czy taki wynik jest możliwy przy tym booscie ?