Auto a auto nie jest sobie równe. Też miałem MK1 i mam MK2 więc coś mogę powiedzieć. Każdy z tych samochodów ma coś w sobie. Z racji innej konstrukcji MK2 prowadzi się inaczej niż MK1 co jest oczywiste. Natomiast wygląd tych samochodów jest trudno porównywać szczególnie w przypadku MK2 gdzie różne wersje różnią się diametralnie.

Do tej pory niektóre MK1 MEGA mnie zachwycają dla przykładu auto naszego forumowego kolegi, które uważam za prześliczne: http://www.klubtt.pl/nasze-auta/4725.htm Wielokrotnie oglądałem jego zdjęcia i od tego zaczęła się moja przygoda z zaciskami Brembo w MK1 pozniej w MK2.

MK1 w serii jest mocno doposażone MK2 nie i praktycznie większość jest w dodatkowych pakietach co powoduje, że te biedniejsze wersje są słabiej wyposażone od MK1. Taka nowa super fura a co nawet nakładek na pedały nie ma metalowych w serii?! Zwykła MK2 różni się znacznie od modelu TTS czy TTRS dlatego tutaj już nie można tak generalizować.

Pomimo, że mam MK2 będę też bronił tego co napisała Wilczyca bo 180PS w 2000 roku było czymś niesamowitym gdzie auta max miały 90 koni. Dzisiaj 200 PS to jest nic bo wiele seryjnych kombiaków ma po 160-180PS. Nie oznacza, że są tak samo szybkie jedynie moc mają na podobnym poziomie i nie ma takiej przepaści jak kiedyś.

Podsumowując czy masz MK1 czy masz MK2 Twoje auto może być jednym z najpiękniejszych, najlepszych i najszybszych a to wszystko zależy tylko od Ciebie